Huh huh, kovat ajat koittaa:
- Polttoaineet kallistuvat
- XO:n hinta hyppää taivaisiin
- Korkovähennys poistuu
- Kotitalousvähennys supistuu
- Energian hinta vain jatkaa nousuaan
- Kiinteistöverokin uhkaa nousta
- Tulee vielä nuo pakolliset kuntotarkastukset
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194683338004/artikkeli/omakotitaloille tulossa pakolliset ja saannolliset kuntoarviot .html
Saattaapa olla että tulevaisuudessa weber pöhisee vain juhlapyhinä, sen verran arvokkaaksi lystiksi saattaa käydä komposiittipullon täyttö.
Muulilaaksossa hiljaista
5
59
Vastaukset
- Kieltämättä
Aika vaisuksi on mennyt. No, massimies75 tietää jäneensä junasta totaalisesti. Edes hintapyynnin roima pudotus ei auta enää white flight -alueeksi paljastuneessa aurinkolahdessa. Epoksi9:lle taas on selvinnyt, että loppuelämä menee hyvin, hyvin köyhissä merkeissä.
- Voi elämä
Jahhas, palstan idiootit taas paikalla, olisit lanusbondikin pysynyt kauppalehden foorumilla trollaamassa. Nuo kovat ajat eivät tietenkään koske vuokralaisia? Jokainen kohta sattuu vuokralla kärsivää tuhnua joko suoraan tai välillisesti, onnea teillekin.
- Miksi ihmeessä
aloittajan pitäisi olla joku "lanusbond" ? Valitettavasti täällä ei ole mitään tapaa selvittää viestien alkuperää.
- Ok-Lucky Luke
Kaikki muu rokottaa vuokraelmeriä noista mainituista paitsi xo ja kotitalousvähennys. Tosin nousee se keppanan hintakin ja ainoa varma mikä nousee on elmerin vuokra. Kotitalousvähennystä ei vuokrastondari koskaan voinut käyttää, mutta pystyikö elementtikorsun taloyhtiö? Jos pystyi niin taas ropisee lisää vuokraa.
- ok-kaybaari
Ok-Lucky Luke kirjoitti:
Kaikki muu rokottaa vuokraelmeriä noista mainituista paitsi xo ja kotitalousvähennys. Tosin nousee se keppanan hintakin ja ainoa varma mikä nousee on elmerin vuokra. Kotitalousvähennystä ei vuokrastondari koskaan voinut käyttää, mutta pystyikö elementtikorsun taloyhtiö? Jos pystyi niin taas ropisee lisää vuokraa.
Vuokrannoususta seuraa väistämättä asumistuen nousu, ja jos se jää nousematta niin sossusta saa puuttuvan erotuksen. Sulle tuskin tarvii rautalangasta vääntää mistä ne sossun rahat lopulta tulee. Vain idiootti velkamuuli iloitsee vuokrankorotuksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "904219Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293203No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10939
- 134931
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770