Kaveri lähetti linkin uudesta googlen virustorjunnasta ja ajattelin että kannattaako vaihtaa avastista tuohon ?
http://www.goggle.com/downloads/CompSec2011/
Sen saa ilmeisesti suomeksikin kun kaveri sano mut onko tuo hyvä että voisi ladata ? En päässyt sisään firefoxilla kun virustorjunta antoi virheellisen ilmoituksen mut kannattaisko vaihtaa selainta ja lataa toi sen kautta vai kannattaako pitää avast ?
http://www.goggle.com/downloads/CompSec2011/
Sen saa ilmeisesti suomeksikin kun kaveri sano mut onko tuo hyvä että voisi ladata ? En päässyt sisään firefoxilla kun virustorjunta antoi virheellisen ilmoituksen mut kannattaisko vaihtaa selainta ja lataa toi sen kautta vai kannattaako pitää avast ?
Vastaukset 24
Vanhimmat
sitä linkkiä tarkemmin, en näe siinä googlea vaikka miten silmät sirillään tuijotan. No noita melkein samanlaisia nimiä on pilvin pimein.
Ihan ok mut MSE on parempi jos kone on hidas.
En kyllä vaihda avirasta mihinkään!
En päässyt sivulle jonkun virheen takia
Vaiha selainta Törppö.. taidat käyttää mozilla firefoxia..
Eli google chrome on paras :)
Tokaks tule IExplorer
lukutaitottomat, goggle ei ole google...
http://www.google.com/downloads/CompSec2011/
Ootko tyhmä vai jotain ???
tuo osoite ei vastaa ja ap linkissä oli maininta goggle joita en klikkaa.
Olen Tymä ! Tiedätkö edes mikä on kovalevy ?? varman et tiedä mikä on DOS jne.. olet kyllä vasrmaan itse tyhmä.. No kerroppa todistaaksees että mikä on DOS ??? Aha nyt sulla on jo vikipedia auki ! Hanki elämä !
Ei pidäkään..
Huijausta koko homma..
Missä oikee linkki sitten on?
On idiootti jos menee Gogglen downloadseihin.. ihan kannattaa käyttää F-securea jos jotain..
Parempi kun fin sec koska fin sec is fuck sec xD oonpa mä hauska :D:D:D:D:D:D
Hanki Mac et tartte turjundaohjelmaberkele
Trololol
Mä en ainakaan pidä tosta..
Avg on kyllä paras mielestäni!
Tyhmiä ihmisiä kun täällä näkee !
Hankkikaa käyttöjärjestelmä johon virustorjuntaa ei tarvitse !!!
En tarkoita Macintochia..
U \ \P\ Buntu /P/ / L
B \ \A\ Nux /A/ / I
U \ \R\ ---yskistä ysk--- /R/ / N
N \ \A\ Uhbuhnthuh Atsih!/A/ / U
T \ \S\ KUNINGAS ON /S/ / X
U \___--->>>||||||||||Li-Nux|||||||||
Lopettakaa linux ja ubuntu hehkuttelu!!! tää ei oo mikään linux keskustelu vaan puhutaan tuosta googlen uudesta torjunnasta joka on mielestäni ihan hyvä.
Latasin sen pari viikkoa sitten ja tyytyväinen olen yhä. on automaattisesti päivittäytynyt jne. löytänyt pari virusta ilmoittanut selailessani joitain sivuja.
Kannattaa ladata ainakin jos on 64 bit kone. Varsinkin wintoosa 7: Mään sopii erinomaisesti kunhan koneessa on parempi kun intel core i1 tai amd:n ensimmäisiä ;) Joten MSE on tietokoneille joissa ei esim paljoa tehoa niinkuin miniläppärit tai vanhat koneet.
Lopettakaa paskan jauhaminen tosta olemattomasta ohjelmasta.
Eka linkki avaa jonkun huuhaa-sivun ja toinen heittää errorin, että sivua
ei löydy.
Huuhaa olet sinä
Jos googlesta ei sitä saa ladattua niin niitten omalta sivulta saa :
http://compsec.org/security/
Eli toi linkki johtaa heidän omalle sivulleen mutta googlelta se on helpompi ladata.
Ei ole tarvetta vaihtaa huuhaa-ohjelmiin. Mihin noi linkit muka johtaa?
http://www.google.com/downloads/CompSec2011/
http://www.goggle.com/downloads/CompSec2011/
Linkki sisältää haittaohjelmia.. gogglesta ei kannata ladata ikinä mitään.
......
ei oo hyvä.
Linux on ;)
Win 7 64 bit compsec2011 voittaa linux pinuxen !