Kolehmainen Risto onko Taipale sun kummitus?

Tunnen asian

Onko Kolehmainen mennyt Taipaleesta sekaisin kun torppasivat uranousun ja syystäkin. Miksi erosit vaimostasi? Löitkö sitä?

Kolehmaisella on motiivi jauhaa paskaa netissä Kervisestä, Hirvosesta ja Taipaleesta. Sillä nämä ovat päätekijät sen suhteen että Kolehmainen ei noussut persujen ykkösmieheksi Kotkassa. Demarisiipeen kuulunut Kolehmainen tuli Juhon siivellä persuihin ja käytti kummin tms asemaa etuna päästäkseen persujen ykkösmieheksi. tämä olisi tuonut persuihin demarimaista ajatusmaailmaa sekä tuhonnut yhteistyömahdollisuuden persujen keskuudessa.

Täsät ei Kolehmainen pitänyt, kun esitti että "minä tai Jari" jolloin Kolehmaiselle annettiin nenilleen niin, että sillä ei kestänyt enää hermot palverissa vaan irtaantui siitä. Kolehmaisella on nyt ainoa tapa näyttää mieltään postaamalla tänne yhtä ja samaa paskaa aamusta iltaan.

Kolehmainen yritti jopa Taipaleelta saada rahaa sillä että tekee rikosilmoituksen Taipaleesta jos Taipale ei maksa jotain ihmeellistä juttua, ja rahat Kolehmainen olis käyttänyt siihen että olisi vienyt x vaimonsa ulkomaille. näin olen kuullut viestejä mitä Kolehmainen lähettänyt Taipaleelle.

Kolehmainen oli kuulemma se myyrä josta Taipale vihjaili aikaisemmin!

6

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinnostaa vitusti

      elä sine raivota! ei hjuva!

    • KummitusSetä

      Arto Hirvonen onko HoCee sun kummitus?

    • Tunnetaan RK

      Kolehmaisella kyllä on vähän löysää laakereissa, että en ihmettele asiaa en yhtään. tää on vielä pintä sen toiminnassa, kumpa tietäisit enemminkin!

      • Sinne vain Googleen

        Laitoin Googleen Risto Kolehmaisen nimen ja tuli useitakin linkkejä. Muun muass Face Book sivut jossa komeilee tämän häirikön kuva. Näyttää ihan etsintä kuullutetulta sarjarikolliselta tyypiltä.


      • Aamuvuorot on :(
        Sinne vain Googleen kirjoitti:

        Laitoin Googleen Risto Kolehmaisen nimen ja tuli useitakin linkkejä. Muun muass Face Book sivut jossa komeilee tämän häirikön kuva. Näyttää ihan etsintä kuullutetulta sarjarikolliselta tyypiltä.

        Ei se sieltä löydy mutta villi huhu kertoo että Eeva Salenius olisi Kolehmaisen kanssa muuttanut Kuusankoskelle. Että sellaista sisäsiittoisuutta persuissa, ja ilmankos Eevakin alkoi jossainkohtaa puuttumaan Kolehmaisen toimintaan kuulemma ja välimieheksi Kolehmaisen ja Taipaleen välillä ja sotkeentui siten asiaan. Ei ole Kotkalainen Kolehmainen kyseessä noissa kuvissa.


    • utelias untamo

      Onko Kolehmainen se joka saa opetusta netin käytöstä kädestä pitäen kun kohdalle osuu, vai kenestä on vihjattu että se alkaa selviämään ja saa opetusta kädestä pitäen nettietiketin suhteen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      108
      4876
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3972
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1364
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      171
      1361
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe