... aihe Pitkäsen omituinen paniikkikirjoitus. Sitä ei saisi kyseenalaistaa missään nimessä.
Kysynkin nyt taas uudestaan toisin sanoin, jotta mitä mieltä sponsorit ovat Pitkäsen kyhäelmästä? Eikö olekin outoa, että Pitkänen pulustaa Hannua ja Hannun tekemisiä turhankin innokkaasti? Eikö olisi luonnollista, että Pitkänen puolustaisi henkeen ja vereen asti ajatelmaa, että sponssorit (hänen päämiehensä) olivat siinä luulossa markkinoidessaan "tuotetta nimeltä WinClub/-Capita", että ko. pulju sijoittaa rahat tuottavaan valuuttakauppaan ja tuotot tulevat nimenomaan valuuttakaupasta.
Tuossa kirjoituksessaanhan Pitkänen tavallaan hylkää päämiehensä ja hyppää Handen kelkkaan.
Jsa mitaan ette voi...
Jo on arka ...
7
112
Vastaukset
- ajatteleva
Etkö Sinä,Ada, jo pitää sitä suutasi kiinni..aina vain herjaa yms. Hannua ja Wincapitaa kohtaa. aina olet o i k e a s s a mielipiteinesi..Nyt nähdään t o t u u s vihdoinkin....tämän asian ovat jo pitkän aikaa tienneet sadat ja tuhannet W incapitalaiset..TOTUUS EI PALA TULESSAKAAN!!! Voisit jättää jo rauhaan Hannun herjauksinesi sekä Pitkäsen,muuten sulle tulee kovat korvaukset kunnianloukkauksista!! Keksi jotain muuta tekemistä itsellesi,mene luontoon,se kummasti rauhoittaa mieltä..Hyvää kesää!!
- arvaa jos et tiedä
Harmittaako?
- ei onnistu
"Tuossa kirjoituksessaanhan Pitkänen tavallaan hylkää päämiehensä ja hyppää Handen kelkkaan."
Pitkänen on todellakin minunkin päämieheni ja lähetin tässä muutama päivä sitten taasen hänelle lisää rahaa, että hän kertoisi edelleen totuuksia ja puolustaisi myöskin Hannua syyttäjien härskiltä vainolta.
Rehellisyys on Pitkäselle kunnia-asia ja sitä arvostamme, että totuus tulee esiin kaikessa voimassaan ja uskomme sen palvelevan sekä Hannua että meitä kaikkia rehellisiä jäseniä.
Yrityksesi Ada lietsoa erimielisyyttä jäsenten ja Hannun välille huvittaa meitä suunnattomasti mm. viimeksi tuossa saunoessa ja grillatessamme yhdessä. :) Vähissä on konstit, silmukka kiristyy!- Ota opiksesi
"Pitkänen on todellakin minunkin päämieheni "
Vaihe #1: opettele mitä tarkoittaa lakitermi "päämies"
Vaihe #2: peitä tyhmyytesi
Vaihe #3: trollaa paremmin - loma alkoi
Ota opiksesi kirjoitti:
"Pitkänen on todellakin minunkin päämieheni "
Vaihe #1: opettele mitä tarkoittaa lakitermi "päämies"
Vaihe #2: peitä tyhmyytesi
Vaihe #3: trollaa paremmin"Pitkänen on todellakin minunkin päämieheni "
No kieltämättä vähän pyörähti
Vaihe #1: opettele mitä tarkoittaa lakitermi "päämies"
Tiedän kyllä, mutta kiire vie veronsa.
Vaihe #2: peitä tyhmyytesi
Peitä itse omasi huolimattomuusvirheet eivät ole tyhmyyttä
Vaihe #3: trollaa paremmin
Yleensä tuo pukkaa tyypiltä jolla ei itsellä ole koskaan mitään järkevää sanottavaa, kunhan kyttää pilkku- ja kirotusvirheitä. ;)
Hyvää kesää suolimuro, mulla kesäloman ensimmäinen päivä.:)
- sodankäynnintaito
Omituisia ajattelet, Ada-kulta. Puolutusstategian ydin on siinä, että taistellaan joustavasti aina kulloisenkin tilanteen mukaan. "Sotapäällikkö, joka osaa perääntyä vain yhtä tietä, saattaa itsensä tuhoon"/ Sunzin (孫子).
Nyt puolustetaan Hanskia. Seuraavissa raveissa ovat sitten sponssit ovat hätää kärsimässä, puolustetaan siis sponsseja. Ja tämän päälle vielä tulee niitä rikoshyödyn takavarikkojakin, puolustetaan siis heitäkin, joiden rahat ovat vaarassa mennä valtiolle. OTL, varatuomari, puolustusrintaman asiamies Ilkka Pitkäsen tulevaisuus näyttää ruusuiselta. Ilkkis melkein tarjosi minulle mustat kahvit Napapiirin majalla. Kyllä siitä näki, että hyvin menee nyt.
Kun kaikki kivet käännetään, kivenkääntäjä pääsee palkoille. Tämän Pitkis on hokannu jo kaksi vuotta sitten.
Mukava myös kuulla näitä Winkkarien sloganeita: Kaikki kivet käännetään, totuus ei pala tulessakaan, munasta noustaa...
Vielä on kalevan kansalla muistissa vanhat sanat,sananlaskut ja esi-isien lorut.- 9+10
Minulla ei ole mitään hajua asianajajien palkkioista. Paljonko tuommoisesta hommasta voisi netota? Jos edustettavia on vaikka sata, ja sotkuisen talousjutun kiemuroiden kanssa saa hääriä pitkiä päiviä ainakin pari vuotta.
Jos tunnin käyttää puuhaan, joka koskee kahta asiakasta, niin kai siitä voi molemmille laskun lähettää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541698- 141510
- 821383
- 1741376
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3021306- 181239
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98965Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61948Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347845