Ryanair passengers left on Sevilla tarmac with no air-conditioning and at 50 degrees
An 18 month old baby needed treatment for dehydration while a number of adults are reported to have fainted.
http://www.typicallyspanish.com/news/publish/article_30943.shtml
Ryanair kiduttaa vauvojakin
11
403
Vastaukset
- halvalla halvalla
pääaisia että pääsee halvalla vaikka vähän pyörryttäisikin. Ihmiset on vaan tyhmiä, siitä se kaikki lähtee.
- osataan meilläkin
Kaksi tuntia koneessa on tietty paljon, mutta Finnairkin osaa saman, tosin pitivät kuusi tuntia porukkaa vähällä vedellä jne.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/05/1336816/malagan-koneessa-kiehuu-kiukku- Rexxox
Ei kuitenkaan riskeerattu kenenkaan terveydella !!!
- aina riski
Ei toki. Osaava kiduttaja hoitaa homman jälkiä jättämättä ja hallitsee myös rääkkäyksen pituuden.
- LOL:DD
ai että finnair tahalteen niitä ois siellä pitäny? lue juttu uudelleen ja kato ittees. et oo ihan järjissäs:DD
- keep hydrated
Tästä huomaamme, että lennolla kannattaa olla aina mukana runsaasti vettä, jotta erikoistilanteessa ei kävisi juuri kerrotunkaltaisesti. Oma moka jos juotavaa ei tajua pitää mukana ja lentoyhtiöllä ei ole sitä antaa/se loppuu erikoistilanteessa.
- Toinen nonno
Vesipulloa ei saa vietyä turvatarkastuksesta läpi.
- TMP-CIA
Toinen nonno kirjoitti:
Vesipulloa ei saa vietyä turvatarkastuksesta läpi.
Ei tarvi viedä turvatarkastuksesta jos ostaa sen kentältä;)
- miten varautua?
Riittäisikö 5 litran kanisteri? Ai niin, semmoisia ei myydä koneessa, eikä ole kovin hygieenistä täyttää semmoista lentokentän vessassa. Koneessakaan ei ole yleensä mitään ylimääräistä - ei todellakaan litrakaupalla vettä mahdollista ongelmatilannetta varten, koska kaikki ylimääräinen paino kyydissä kuluttaa valtavasti polttoainetta.
- keep hydrated
Ei liioitellakaan tarvitse, kyllä 1 litran vesipullo riittää esim. Euroopan sisäisellä lennolla. Vettä voi ihan ostaa kentiltä turvatarkastuksen jälkeen, jolloin sen pullon voi myös viedä matkustamoon ongelmitta. Polttoaineen kulutukseen näillä matkustajien vesipulloilla ei liene mitään vaikutusta.
- nooh nooh sentään
keep hydrated kirjoitti:
Ei liioitellakaan tarvitse, kyllä 1 litran vesipullo riittää esim. Euroopan sisäisellä lennolla. Vettä voi ihan ostaa kentiltä turvatarkastuksen jälkeen, jolloin sen pullon voi myös viedä matkustamoon ongelmitta. Polttoaineen kulutukseen näillä matkustajien vesipulloilla ei liene mitään vaikutusta.
Ei mitään vaikutusta?
150 matkustajaa, rakot täynnä olutta ja sitten litran vesi jokaiselle? Se on 300 kiloa eli 4-5 keskipainoisen matkustajan massa. Tottakai jokainen kilo lisää polttoaineen kulutusta.
Ei ikinä - aina - ei mitään - koskaan. Fysiikan lait eivät ala jonkun raja-arvon jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset21917096Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16812158Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415950Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644832MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134736Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193927Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843565Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332987S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2201321- 851001