SDP SUURIN petturi ja takinkääntäjä puolue ( OLI JUTALLA NIIN SUURI HINKU SAADA MININSTERINsalkku ),pitäis olla tavallisen tallaajaan puolella MUTTA meni KOKKOREITTEN miinaan !
VOI SOSSARIT minkä teitte !
Ent. äänestäjä
8203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hei älä ny hikeenny:) Analyytikot anyloisoivat uutisissa mitä kansanosaa hallituksen tekemät veron korotukset eniten rokottavat; velka omakotitalossa asuvaa perhettä, joka joutuu käyttämään kulkuvälineenä omaa autoa päivittäisten asioiden hoidossa. Eli, Suomen vasenlaita rokottaa omia äänestäjiään eniten laatiessaan hallitusohjelmaa, aika hullun hassua:DDD
Kokoomus ja rkp palkitsivat heitä äänestäneet.
Ei ollut demareilla munaa hylätä kokoomusta ja alkaa hallitusneuvottelijan vetäjäksi. Tyytyivät häviäjien sikspäk hallitukseen ja nyt saamme nähdä rakkaustarinan jossa pääosaa esittävät Jutta&Jyrki, tulevina bestmänninä toimivat Pave, Steffu ja Ville. Morsiusneitona Jumalan lähettiläs Päivi.
Heh,eiköhän vasenta laitaa äänestävät asuvat kerrostalossa ja käyttävät joukkoliikennettä.
osa ns. työväenluokasta asustaa kovalla hiellä ja säästämisellä hankittussa omakotitalossa ! Kaikki rokotukset kohdistuu JUURI meihin tavallisiin pienempi ja keskitason ansaitseviin suomalaisiin , ei kylläkään noihin rikastuttajii !
Välilliset verot nousee ,aivan sama kuin alv: korotus elikkä rokottaa pienituloisia suhteessa enempi! Kohti tasaveromallia mennään SDP jäätyikö järki hallituskiimassa?
Niin... kansan enemmistö äänet taisi mennä Perussuomalaisille... suurin hävijä vaaleissa oli muut puolueet... ketkä kuitenkin on hallituksessa.. kaikki muut kuin JYTKY..
Mitä järkeä on äänestää jos kansan tahtoa ei kuitenkaan toteuteta!!!
P**ka vaalit ja Vit*iks meni taas....
ent äänestäjä ja ent Suomalainen
Vien firman ja omat rahat ulkomaille!!
Älä-älä-älä heitä vielä kirvestä kaivoon. Tämän hallituksen seurauksena Suomi(Oi Suomi armas synnyinmaa....) menee konkurssiin että pätkähtää. Toivottavasti me duunarit tästä selviämme! Laitamme kalliin isäinmaamme sellaiseen ruotuu, että siellä ei kapitalismi ja vasemmisto vittuile! Ei auta kuin todeta että, vielä seuraavissa vaaleissa(joihin ei ole 4 vuotta) meidän pitää täydellä voimalla hyökätä vaaliuurnille ja antaa kultaakin kallimmat äänemme Soinille, loppuu kusetus ja hurrien rasismi! Ja nukkuvat herätetään äänestämään samantie ainutta ja oikeaa-häh-häh-häh-hääää...
Köyhin kansan osa ei juo viinaa,ei polta tupakkaa,ei aja autolla ,ei osta ruokaa ja ei ole asuntovelkainen.Tähän toteamukseen pääsi,kun eilen katseli ylimääräistä pikkukakkosta kuinka köyhän edustaja posket hehkuen kertoi kuinka vähäosaisia tuettiin.Samoin hän hehkutti kuinka kansa sai haluamansa suunnan muutoksen politiikkaan.Jutta hyvä kärsit vakavasta dementiasta,kansa antoi selvän valtakirjan Soinille ja hänen tukipaketin vastustukselle,sinäkin ennen vaaleja vastustelit tukipakettia ja sen johdosta räpiköit vähän vähemmin tappioin kuin muut.Pankaa nyt hyvät demarivaarit Jutalle vähän sanoja suuhun ettei tarvi nauruun kuolla.Onko oikeuden mukaista,kun on bensa-automaatilla kaksi henkilöä,toinen tienaa 5000 kuussa ja toinen 1500 kuussa bensa nousee vaikkapa puoli prosenttia siinäpä tankkailee kaksi oikeuden mukaisesti kohdeltua veronmaksajaa
EU:sta on tulossa liittovaltio. Kok ja sdp ajavat tätä.Tälle kehitykselle on pantava stoppi. Mutta onko se mahdollista?