Vuokrataloon on vaihtunut "vuoden alussa" internet toimittaja ja homma on mennyt näköjään ihan perseeleen. Asukkaiden pitäisi rekisteröityä netissä 26.6. mennessä jos haluaaa internet palvelun uudella modeemilla. Elisa on tehnyt sopimuksen vuokrakasarmin kanssa ja tytär saunalahti toteuttaa sen teoriassa.Yritin rekisteröityä annettujen ohjeiden mukaan, jotka jaettiin postiluukusta asukkaille. Ei onnistunut. Kerrotaan ettei kyseiseen osoitteeseen ole mahdollista saada internet yhteyttä Soitto paperissa olevaan asiakaspalveluun ja siellä kyseinen asia oli täysin uusi ja tuntematon. Ei "meillä" ole tietoa että kyseiseen paikkaa on tulossa "meiltä" nettiyhteyttä, jokavuokralaiselle siältyy vuokran hintaan. Lupasivat soittaa kun asia selviää. Ei kuulu soittoa. Vituttaan yritykset jotka räpeltävät. Kuluttaja saa räpeltää koska melkein jokainen asia on hänelle aina uusi.
Elisa ja Saunalahti, kuin yö ja päivä.
räpeltäkää..........
2
325
Vastaukset
- kkk-33
Mitään selvää ei tuosta kirjoituksesta saa, mitähän sielä touhutaan.
- ota vielä selvää
Olisiko kuitenkin Soneran liittymä? Minulla oli VVO:lla ainakin Soneran valokuituliittymä, joka oli ilmainen ja johon täytyi rekisteröityä. Nyt minulla on Saunalahden huoneistokaista, joka ei ole ilmainen. Vain piuhat seinään, kun ilmoitettiin, että se on valmis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991947
- 711696
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91411- 741078
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191944- 67911