Tupuriin Fes ravintola

SSSST

Salon tupurin asutusalueelle aukeaa kohta FES kebab ravintola,tietääkö joku kuka sitä pitää ja koska se aukeaa ?

19

4874

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuuden torvi

      Sama henkilö joka piti kaupungissa Fes- kebabia. Aukeaa tässä Kesä-Heinäkuun vaihteessa.

    • eirättipäille

      Mä niin oisin toivonut edes tän alueen pysyvän rättipää vapaana vyöhykkeenä.

      • tyhmätyhmätyhmä

        Anna poikien yrittää.
        Teepä ihan itse niin paljon hommia kuin sun mainitsemat "rättipäät".
        Oisko sinusta ollut laittamaan pystyyn ns. suomalaista kebabpaikkaa,
        ihan itse tekemällä? Tuskinpa vaan.

        Toivottavasti et mene käymään kyseisessä kebabpaikassa, vaikka mikä olisi, kun et kerran heistä pidä, niin älä sitten vaivaudu myöskään syömään heidän tekemiään ruokia.


      • Tzirdiba

        No voi voi, haluaisit että alue olisi vain sinunkaltaidille idiooteille vai.


      • tzirdiba11111
        Tzirdiba kirjoitti:

        No voi voi, haluaisit että alue olisi vain sinunkaltaidille idiooteille vai.

        Valitettavasti minun pitää tuottaa sinulle pettymys, en asu Salossa.
        Heh, ei tulisi mieleenkään asua esim. Tupurissa, jossa talot ovat
        kiinni toisissaan, niin kuin tilaa ei muualla olisi, vaan kaikki
        änkeävät samalle asuntoalueelle.

        Älä hei paljasta itsestäsi enempää salolaista nurkkakuntaisuutta, please.
        Niin ja opettele kirjoittamaan oikein


    • Tupurinnainen

      Fes:ssä on hyvä ruoka, kannattaa käydä maistamassa ja kiva kun tuli Tupuriin.
      Meidän perhe käy varmasti silloin tällöin syömässä.

    • myös tupurilainen

      Mahtavaa kun saatiin Tupuriin FESS !!! Ei tartte lähtee keskustaan saakka syömään...

    • tupurista

      Juu mukavaa kun saatiin se Fes tupuriin , uskon että isät ja lapset sieltä hakevatkin ruokaa useastikin.. Mutta tupurissa asuvat ihme äidit tuskin hakevat ruokaa perheelleen siitä koska onhan se noloa jos naapuri näkee että ihmeäiti ei teekään kaikkea sapuskaa itse.. sama kun tyhjät oluttölkit on palautettava Prismaan jospa siellä ei niin paljon naapureita näkemässä että meillä on juotu olutta.. Tupurissa on valtaosa näitä ihmisiä joilla menee niin helvetin hyvin ulospäin ,mutta neljän seinän sisällä tapahtuu paljon ihmeellisiä asioita.. säälittäviä sanoisin , sitten ihmetellään lasten pahoinvoitia kun vanhemmat on tällaisia tekopyhiä paskoja , joiden elämän tärkein tehtävä on esittää kuinka loistavasti menee niin rahallisesti kuin muutenkin.,

      • tupuristatupurille

        Kannattaisikohan sinun hankkia elämä?
        Eikä vatvoa toisten, sinulle kuulumattomia asioita?
        Tee itse jotain kivaa, lähde vaikka lenkille päästelemään
        suurimpia höyryjä ulos, jos ahdistaa......


    • Kapep

      Ahaa. FES on muuttanut Tupuriin. Pitääpä käväistä
      maistamassa. Kebab ollut joskus tosi hyvää.

    • kebabit

      Hah! Silloin kun Fessi oli siin ympyräparkissa niin täytyy sanoa että oli paskaa ruokaa,en ymmärrää kun moni Salolainen maalaisjuntti kehuu sitä.Kait sekin kertoo jotain kun lopetti sen takia kun oli laskuja maksamatta ja vouti perii niitä.Ei tulee olemaan tupurin kioski pitkä aikanen.

      • 100%suomalainen

        Tere tere!
        Luuleksää ääshouli et pankki olis antanu lisää lainaa kaverille joka ei maksa laskujaan??!! Kyllä ihan joistain muista syistä vanha lafka laitettiin kiinni.
        Kyseistä paikasta saa Salon parhainta asiakaspalvelua ja kebabbia.


      • kk
        100%suomalainen kirjoitti:

        Tere tere!
        Luuleksää ääshouli et pankki olis antanu lisää lainaa kaverille joka ei maksa laskujaan??!! Kyllä ihan joistain muista syistä vanha lafka laitettiin kiinni.
        Kyseistä paikasta saa Salon parhainta asiakaspalvelua ja kebabbia.

        Fes lopetti "ympyräparkissa" sen takia koska Kiineteistön omistava J.Nieminen päätti että hänen kiinteistöihin ei tule enää yhtään kebab paikkaa! Asia on vieläkin kuulemma oikeudessa.


      • Anonyymi

        Vieläkin pystyssä ;D ”ei ole pitkäaikanen” :DD


    • hahahahahahahahah

      Koska Fes on ollut ympyräparkissa ja missä siellä? Joenrannassa jossain?

      • 19

        Heh!
        Samaa naureskelin minäkin.
        Nythän tuonne homoparkkiin näkyy olevan TexMex paikka tulossa sen Casa Di Olohuoneen (tjsp) paikalle. Pitää testata kun aukeaa.


    • Salossa piipahteleva

      Keskustasta kaikki Fessit kadonneet? Rikalaa vastapäätä se läks jo kauan sitten, mutta "homoparkistakin" kadonneet? Onko Rhodosta avattu mihinkään uudelleen? Salossa on Suomen parhaat kebut ja Salossa Körfez ja Rhodos ollut aina krapulapelastus :)

      • 23

        Nythän se vanhan Taljan/Birran/seksihässäköiden tilalle tullut ruokaravintola Patriciakin löi lapun luukulle. Tilalle näkyy olevan tulossa joku kebab-paikka kuten torin varteen Halpakankaan paikallekin. Huoh...


    • Anonyymi

      Fes on Salon ja ehkä koko Suomen paras kebab paikka!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe