Onko kellään kokemusta hunajasta genitaaliherpeksen hoidossa? Jos on niin onko auttanut ja kuinka olet käyttänyt sitä?
Kysymys hunajasta!
12
2299
Vastaukset
- Älä lannistu
minua kiinnostaa hunajan vaikutus vyöruusuun. Jos kokeilet herpekseen niin kerrothan kokemuksistasi. Herpes ja vyöruusu ovat tietääkseni hyvin lähellä toisiaan. (virus piileskelee oireettomana aikana selkärangassa)
- kärsivä ihminen
Joo tuli kokeiltua tuota hunajaa mut mulla ainaki tällä kertaa oli niin pahat oireet että se hunaja vaan ärsytti lisää ikävä kyllä :/ En sitte tiedä miten se auttais jos ois vähän lievemmät oireet.
- x-herpes
Minulla oli herpes viruksen kans ongelmia parikymmenen vuoden ajan ja useamman kerran vuodessa. Toista kymmentä vuotta sitten join ensimmäisen kerran nonimehua eikä jälkeen ole ollut mitään ongelmia herpeksestä.
Suosittelen kokeilemaan.- Katoa Herpes!
Minulla tuntui toissapäivänä tuttu pisto alahuulessa, ajattelin että kokeilempa hunajaa. Laitoin heti tulitikun päällä huuleen juoksevaa mesikaste hunajaa ja illalla uudestaan ja vielä aamulla, niin en tiedä johtuko hunajasta vai oliko niin lievä herpes muuten mutta ei turvonnu huuli ollenkaan ja nyt on jo herpes näppy menossa kokonaan pois.
Kokeilen ens kerralla samaa konstia. - Ja Herpes katoaa
Katoa Herpes! kirjoitti:
Minulla tuntui toissapäivänä tuttu pisto alahuulessa, ajattelin että kokeilempa hunajaa. Laitoin heti tulitikun päällä huuleen juoksevaa mesikaste hunajaa ja illalla uudestaan ja vielä aamulla, niin en tiedä johtuko hunajasta vai oliko niin lievä herpes muuten mutta ei turvonnu huuli ollenkaan ja nyt on jo herpes näppy menossa kokonaan pois.
Kokeilen ens kerralla samaa konstia.29.6.2011 oli Herpes ja kokeilin hunajaa, nyt on 19.11.2011 ja sama konsti käytössä. Eilen alko Herpes kutitella huulessa, laitoin hunajaa pari kertaa eilen ja pari kertaa oon laittanu tänään eikä ole yhtään kipeä eikä ole kuin pienet "näpyt".
Kannattaa kokeilla jos ei välttämättä halua kipristellä rupi huulessa. - optimistisesti
Ja Herpes katoaa kirjoitti:
29.6.2011 oli Herpes ja kokeilin hunajaa, nyt on 19.11.2011 ja sama konsti käytössä. Eilen alko Herpes kutitella huulessa, laitoin hunajaa pari kertaa eilen ja pari kertaa oon laittanu tänään eikä ole yhtään kipeä eikä ole kuin pienet "näpyt".
Kannattaa kokeilla jos ei välttämättä halua kipristellä rupi huulessa.joo, se tosiaan auttaa
- kiitän tiedosta
x-herpes hei! kertoisitko mistä tuota nonimehua voi ostaa? auttaako se todella herpekseen? itselläni monta vuotta kiusannut vyöruusu herpes haluaisin kovasti pois siitä sain sen yheltä teini tytöltä josta kadun ei olisi pitänyt koskea häneen kertoisitko lisää tuosta nonimehusta tiedosta kiitollinen [email protected]
- fdhtedu
Teepuuöljyä useamman kerran päivässä pumpulilla ja ohuesti pihkavoidetta päälle. Menee nopeasti ohi ja lievittää oireita.
- Silicea****
Muistaakseni Silicea piigeelikin auttaa ulkoisesti käytettynä herpekseen. Se on iso puteli ja pitää käyttää kuukauden sisällä avaamisesta, joten kannattaa ottaa sisäisestikin. Hoitaa ihoa, kynsiä ja hiuksia, eli saa kauneuskuurin samalla:) Myydään apteekeissa ja luontaistuotekaupoissa.
- Silicea****
P.S.
En ole tiennytkään että sitä on tuubissakin. Kun googletin niin löysin tällaisen.
http://www.shopping4net.fi/Luontaistuotteet/Vilustuminen/Muut/Silicea-Mun-Herpes.htm&sClickID=Vertaa-5-5 - täh
Silicea**** kirjoitti:
P.S.
En ole tiennytkään että sitä on tuubissakin. Kun googletin niin löysin tällaisen.
http://www.shopping4net.fi/Luontaistuotteet/Vilustuminen/Muut/Silicea-Mun-Herpes.htm&sClickID=Vertaa-5-5Ketjun aloittaja kysyi auttaako hunaja genitaali herpekseen.
- haisuli1
kokeilkaa kookosöljyä toimii ainakin minulla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004383
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631713
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331373Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581347Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706