Istutin ekaa kertaa lehtisalaatin siemeniä pieneen purkkiin jota idätän sisätiloissa ikkunalaudalla. Nyt ne ovat alkaneet itämään mutta pikkuruisten itujen varren ympärille ilmaantui valkoista pumpulimaista höttöä. Olenkohan onnistunut homehduttamaan ne jo heti alkuunsa vai onko tämä normaalia? Pussin ohjeessa neuvotaan istuttamaan siemenet suoraan avomaalle. Minä laitoin aluksi muovikelmun purkin päälle idätyksen noeputtamiseksi kuten muistan mummoni tehneen. Olikohan tämä virhe?
Lehtisalaatin kasvatus sisätiloissa
aivan vihreä
0
319
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753547
- 622674
- 812567
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582398Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912317Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2381954- 421883
- 441749
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151451EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491398