Suositelkaa. Haluaisin, että kuvaan tulisi mukaan koiran luonnetta, ei pelkkä kuva.
Koiratatuoinnintekijä
Hgi:ssä?
661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
niin löytää mm. tällaisen tiedon:
Eläinten tunnistetiedot
Eläimet on tunnistusmerkittävä elektronisella tunnistusmerkinnällä (mikrosiru) tai selkeästi luettavissa olevalla tatuoinnilla. Tatuointi hyväksytään tunnistusmerkinnäksi ainoastaan 3. heinäkuuta 2011 asti, eikä sitä hyväksytä seuraavissa jäsenvaltioissa: Irlanti, Malta, Ruotsi ja Yhdistynyt kuningaskunta (joissa tunnisteeksi hyväksytään vain mikrosiru).
Ainoastaan mikrosiru voidaan hyväksyä tunnistusmerkinnäksi 3. heinäkuuta 2011 alkaen.
Eli kannattaakohan muutamaa viikkoa varten enää tatskata koiraa?
Luetun ymmärrys ?????????????
Mun mielestä alottaja kyseli missä hän voi ITSELLEEN ottaa koirankuva-tatuoinnin!!!!!!
Ei tossa puhuttu koiran tatuoinnista mitään. Sehän on pelkkä numerosarja.
Luetun ymmärrys hei !!!!!!!!!!!!!!
Niin, tarkoitin tatuointia ihmiselle ja kuva tulisi rakkaasta koirastani. Etsin tatuoijaa, joka ymmärtäisi koirista edes jotain ja ottaisi kuvan "hengen" mukaan, ei siis vain kopioisi kuvaa.
Olen kyllä valmis matkustamaan hyvän tatuoitsijan perässä vaikka Ivaloon, haluan hyvän kuvan.
http://www.petsie.fi/pet.php?petid=91797&s=images&img=20859376&showAll=1 olen erittäin tyytyväinen :)
http://www.google.fi/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBoQFjAA&url=http://www.petestattoo.fi/&rct=j&q=pete`s tattoo&ei=4CUCTt2_Esue-wbJ19zyDQ&usg=AFQjCNG1LLuiAE9SS0x2RV0m708FdVXugA&cad=rja
http://www.petsie.fi/pet.php?petid=91797&s=images&showAll=1
tästä kuvasta siis tehty
http://img9.petsie.org/petsie020859394_s.jpg
tuosta tehty