Olen pari viikkoa ajanut uudella 508:lla. Täytyy myöntää, että olen positiivisesti yllättynyt autosta. Tarjolla oli ns. "parempia merkkejäkin", mutta päädyin onneksi tähän Peugeottiin. Auto on ainakin minulle riittävästi varusteltu, ajo-ominaisuudet tuntuvat hyviltä, sisätilat riittävät. Aika näyttää oliko valintani oikea, kestääkö auto jjne. Eipä ainakaantule ikävä entistä autoani.
Sain uuden 508:n
Yllättynyt
5363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja mikä se entinen auto sitten olikaan?
No sehän oli Volvo S 60 millä oli ajettu jo 240 tkm. Auto ei mennyt vaihdossa, möin sen suoraan.
No, kyllä se yllätys onkin. Ja niitä "yllätyksiä" on tulossa lisää jahka saat metrejä mittariin. Ja ne yllätykset eivät sitten omaan kokemukseeni perustuen, Pösössä, olekkaan mieluisia.
''No, kyllä se yllätys onkin. Ja niitä "yllätyksiä" on tulossa lisää jahka saat metrejä mittariin. Ja ne yllätykset eivät sitten omaan kokemukseeni perustuen, Pösössä, olekkaan mieluisia. ''
Siinä taas yksi kateellinen haaveilee Pösöstä. Kunhan nyt saisit sen ajokortin ensin. Palaapa poika sitten asiaan.
308, 207 ja 107 olivat luokassaan kaikki 3 luotettavimman auton joukossa Saksan laatututkimuksessa. Mikäs siinä, helppo rasti antaa 5 vuoden takuu kun auto on laadukas ja varmatoiminen.