Olen keksinyt ratkaisun kaikkiin ongelmiini: mut on tuomittu elämään yksin ja ilman rakkautta, niin se on. Ainoa keneen olen voinut elämässä luottaa olen ollut minä itse. Olen kokenut menetyksiä, väkivaltaa, hylkäämisiä, kiusaamista jne. Jos olen apua pyytänyt niiltä joita itse olen tukenut, koskaan en ole sitä saanut. On ollut pakko keksiä omat selviytymiskeinonsa, jos ei muuta niin lasteni takia. Tää meidän (ilmeisesti vain minun pääni sisällä tapahtunut) kuvio sopii täydellisesti tämän jonon jatkoksi: kaikki epäonnistumisen edellytykset valmiina. Mutta jollain tavalla olet minua koskettanut, vaikka nyt sattuukin myöntää se. Tiesin jo silloin kun viestiisi vastasin että se tulisi olemaan virhe. En ymmärrä miksi sen tein, se tuntui silloin niin oikealta ja halusin olla rehellinen itselleni ja sinulle. Kukapa ei haluaisi tulla rakastetuksi ja tuntea että joku välittää. No tässä tapauksessa se oli vielä tavallista paljon erityisempi sattuma. Mulle jäi tästä lähinnä sellainen olo, että tunsit vain hetken ihastusta siihen puoleeni mitä olet enimmäkseen päässyt näkemään. Monesti olen miettinyt ihmisiä jotka ympärilläni solmivat jatkuvasti parisuhteita, eroavat ja taas löytyy joku uusi tilalle. Itse en ole ollut juuri koskaan kenestäkään vakavasti kiinnostunut ja kun joku on sielun kerran polkenut palasiksi, niin se eheytyminen kestää pitkään. Olen edelleen pahoillani tapahtuneesta ja kaikesta sotkusta vaikken mielestäni varsinaisesti mitään pahaa tehnytkään. Jatkan nyt tätä tuttua elämääni, johon en varmaankaan uskalla enää ketään päästää.
Sulle.
sad but true <3
1
250
Vastaukset
- hakuajat
Vastaanpas tähänkin kun tilaisuus tulee...Missään tapauksessa se ei ollut sellaista ihailua, mitä saatat ympäristöltäsi alati saada aivan riittävästi. Se on piirre, jota en ihaile ja moinen glamour tuntuu ajatuksenakin vieraalta ja kaukaiselta.
Minusta olisi ollut mukava tutustustua sinuun, mutta ajan saatossa kävi ilmi, että olit yksinkertaisesti niin täydellinen ihminen kaikkine tekijöineen että en tänä päivänäkään osaa kuvitella yhtään luontevampaa tapaa lähestyä häntä.
Mutta et ole hän, vastaan koska hän vastasi mulle joskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996003
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764