DNA mokkula yhteys katkeilee

Mokkula haukka

Miten muilla toimii tämä DNA mokkula.
Mulla on kohta 3 vuotta sitten hankittu mokkula mallia ensimmäinen markkinoille tullut malli eli kaapelin päässä oleva mokkula.
Se on toiminut ihan hyvin pari ensimmäistä vuotta ihan hyvin, ilman katkoja.
Nyt se on alkanut pätkimään eli yhteys katkeaa yllättäen ja joutuu yhdistään mokkulan uudelleen, että yhteys palautuu.
Pahimmillaan yheys on katkennut 2-3 kertaa tunnin sisällä.
No ei se muuten ole haitannut, mutta jos lataa jotain ohjemaa netistä, kuten vaikka uuden virustorjunnan, niin ei se ole kovin suotavaa, että yheys pätkähtää poikki kesken ohjelman latautumisen.

2

383

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mokkula susi

      Sama ongelma. Uudella nopeammalla mokkulalla katkoja tulee vielä enemmän kuin vanhalla (eli ihan yhtenään). Luulisin, että katko tapahtuu silloin, kun mokkula vaihtaa eri tehoiseen verkkoon. Nyt kun olen alueella jolla on vain edge-verkko, katkoja ei ole ollenkaan.

      Laita sähköpostia dna:n sivuilta asiakaspalveluun (vikailmoitus). Laittakaa kaikki, joilla on sama ongelma.

    • MWconn on eräs yhteysohjelmista jotka tarkkailevat ja jumittaessa yhdistävät uudestaan automaattisesti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      42
      895
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      78
      865
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      17
      819
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      51
      754
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      681
    6. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      549
    7. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      505
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      47
      485
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      439
    Aihe