DNA mokkula yhteys katkeilee

Mokkula haukka

Miten muilla toimii tämä DNA mokkula.
Mulla on kohta 3 vuotta sitten hankittu mokkula mallia ensimmäinen markkinoille tullut malli eli kaapelin päässä oleva mokkula.
Se on toiminut ihan hyvin pari ensimmäistä vuotta ihan hyvin, ilman katkoja.
Nyt se on alkanut pätkimään eli yhteys katkeaa yllättäen ja joutuu yhdistään mokkulan uudelleen, että yhteys palautuu.
Pahimmillaan yheys on katkennut 2-3 kertaa tunnin sisällä.
No ei se muuten ole haitannut, mutta jos lataa jotain ohjemaa netistä, kuten vaikka uuden virustorjunnan, niin ei se ole kovin suotavaa, että yheys pätkähtää poikki kesken ohjelman latautumisen.

2

384

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mokkula susi

      Sama ongelma. Uudella nopeammalla mokkulalla katkoja tulee vielä enemmän kuin vanhalla (eli ihan yhtenään). Luulisin, että katko tapahtuu silloin, kun mokkula vaihtaa eri tehoiseen verkkoon. Nyt kun olen alueella jolla on vain edge-verkko, katkoja ei ole ollenkaan.

      Laita sähköpostia dna:n sivuilta asiakaspalveluun (vikailmoitus). Laittakaa kaikki, joilla on sama ongelma.

    • MWconn on eräs yhteysohjelmista jotka tarkkailevat ja jumittaessa yhdistävät uudestaan automaattisesti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2107
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1279
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      30
      1183
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1048
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      149
      906
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      866
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      737
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      736
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      706
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      682
    Aihe