NASA myönsi ufojen olemassa olon!

nyt lähtee

"we don't know what these objects are, but we know that they move with intelligence guidence"

http://www.nasa.gov

28

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • millikilli

      noniin, mites nyt suut pannaan skepot?

    • blind man walking

      Missä tarkemmin, koska etusivulta ei ainakaan löydy mitään mainintaa asiasta... tai olen sokea?

      • kyllä näin

        olet.


    • Halloo????

      Missä viipyilee varatraktori ja gnäfgnäf jotakin, vinoilemasta, Tieteen maailma- taustatietoineen?

      • Varaktori

        Kylläpä sitä nyt jollain on minua ikävä. Eikös tämä keskustelupalsta ole paljon mielenkiintoisempi ja keskustelut syvällisempia nyt kun en ole täällä ollut teitä häiritsemässä?

        Tuskin olen jatkossakaan sillä sen vähäisen vapaa-ajan käytän mieluummin täyspäisten seurassa hieman asiallisemmilla foorumeilla.


      • So I said so
        Varaktori kirjoitti:

        Kylläpä sitä nyt jollain on minua ikävä. Eikös tämä keskustelupalsta ole paljon mielenkiintoisempi ja keskustelut syvällisempia nyt kun en ole täällä ollut teitä häiritsemässä?

        Tuskin olen jatkossakaan sillä sen vähäisen vapaa-ajan käytän mieluummin täyspäisten seurassa hieman asiallisemmilla foorumeilla.

        Ha-ha! Hyvä vitsi, asiallisemmilla foorumeilla! Täyspäisten. Täyspäisyyteen kuuluu myös erillaisten mielipiteiden jaHEIDÄN kokemustensa Kunnioittaminen, metsuri!


      • Varaktori
        So I said so kirjoitti:

        Ha-ha! Hyvä vitsi, asiallisemmilla foorumeilla! Täyspäisten. Täyspäisyyteen kuuluu myös erillaisten mielipiteiden jaHEIDÄN kokemustensa Kunnioittaminen, metsuri!

        Seinähullujen perseitäkö pitäisi alkaa nuoleskelemaan? Ei kiitos, keksin mieluummin muuta puuhaa. Menen vaikka hakkaamaan halkoja.


      • jhk me76 eyj

        niin missä?


    • jaa a

      ei ny lähteny vielä ku tuota lausuntoa ei oo osunu luettavaks asti.

    • Skepona vastaan

      Jos näin todella olisi taputtaisin suuria karvaisia käsiäni ja avaisin hyvän konjakkipullon. En vaan ole NASA:n sivulta vielä köytänyt tuota väitettä, eikä mediakaan ole "historian suurimpaan tiedeuutiseen" reagoinut.

      Valitettavasti vastaavia väitteitä on esiintynyt ennenkin ja kaikki tähän mennessä tyhjiä. Skepona pidän asian auki kunnes saan lisää tietoa.

      • TOO TREE TO TENTY DO

        Mene erään suuren maan sivustoille ja sieltä Nasan. Sieltä löytyy tietoa. Ei kylläkään suomeksi. Vai, etkö usko, kun eivät puhukaan suomea?


      • Skepona...
        TOO TREE TO TENTY DO kirjoitti:

        Mene erään suuren maan sivustoille ja sieltä Nasan. Sieltä löytyy tietoa. Ei kylläkään suomeksi. Vai, etkö usko, kun eivät puhukaan suomea?

        En ihan äkkiä löytänyt, eikä ole kai löytänyt kukaan muukaan.
        Miksi mediakaan ei ole reagoinut?


    • plah

      jotku peittelee vaa roska otsikoilla muut otsikot alle. jätevuori kasvaa.

    • ----------------.
    • pikku-vesku

      yleensäkkkiin: miten kauan teillä menee hoksata... minkä median lukemisessa tahansa,, painettu sana, nettiuutiset, jopa tää sätti... voi tietty verrata ja mimmosia sutimia saattanette käyttää lukieesa, jos mitään... nyt ei lasketa trollijuttuja?

      sano sokkee miäs

      • Äidinkieltä

        Khännis?


    • ffw

      "we don't know what these objects are, but we know that they move with intelligence guidence"

      Missä lukee noin?

    • pikku-vesku

      ei sitten lasleta trollailux?

    • rotta labrasta

      nii kaua menee hokata kui typerä henkilö kertoo vitsinä kertomatta että oli vitsi ku ei ollu muuta kerrottavaa. tuo ei oo typeryyttä vaa useita kertoja tehtynä kusipäisyyttä.

      vois hakata laboratoriokuntoo henkilö joka testailee ihmisiä kui eläimiä. ei kannata toistaa jos ei kestä.

    • ZZRT

      Toiset kuulee ääniä ja toiset näkee olemattomia uutisia netistä.

    • Folio Pro lätsä

      "Missä tarkemmin, koska etusivulta ei ainakaan löydy mitään mainintaa asiasta... tai olen sokea?"

      No sokeahan olet - tuolla se on internetissä !

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Internet

    • Ja siltä maa haisoo

      Turha junteille on kertoa mitä maailmalla tapahtuu, nämä unohtaa englannin heti, kun koulu loppuu ja liitty kaapujoukkoon. Tuskin uskonevat edes sittenkään, kun iltis sen julkasee, juntti lehdet, kuten esim. Kaleva tuskin sitä julkasee, kun ne itte valitsee julkaisumateriaalin ja näin tekevät useimmat Suomen lehdet. Ainoa mihin suomalainen juntti uskoo on pieru. :)

      • vbnmk,l.öhjklö

        Annahan tarkempi linkki. Taas yksi huuhaaväite, jolle ei löydy näyttöä. Näitä löytyy jo todella paljon.


    • Skoptikko

      Tietysti ufoja on olemassa. Ufohan tarkoittaa tunnistamatonta lentävää esinettä. Osa lentävistä esineistähän aina jää tunnistamatta!

      • skeppari

        "Ufohan tarkoittaa tunnistamatonta lentävää esinettä."

        Tuokin on aika raflaavasti sanottu. "Tunnistamaton lentävä kohde" on parempi ilmaisu, sillä mistään "esineestä" ei todellakaan välttämättä ole kyse.


      • Skoptikko
        skeppari kirjoitti:

        "Ufohan tarkoittaa tunnistamatonta lentävää esinettä."

        Tuokin on aika raflaavasti sanottu. "Tunnistamaton lentävä kohde" on parempi ilmaisu, sillä mistään "esineestä" ei todellakaan välttämättä ole kyse.

        Niinpä! Sitä suuremmalla syyllä jää tunnistamatta!


    • Pakko kai se on uskoa jos Nasa sanoo niin.

      Eiku oliks Nasa jenkkipulju?

      Oli se.

      Antaa olla, mä en enää luota mihinkään mikä tulee Jenkkilästä.

      • Kanapoika.

        Minäkin vaan hakkaan halkoja,naureskelen sen erään tietyn foorumin,joka muka tutkii ufoja vaikka todellisuudessa he tutkivat salaliittoja ja kanavointihörhöilyjä,ja odottelen satavarmaa tietoa asioista tuolta itärajan takaa.

        Onx se itänaapuri muuten edelleen Venäjä?

        On se.

        No,antaa olla.Minä en luota mihinkään tietoon mitä sieltä näidenkin asioiden suhteen tulee.

        Minä luotan ainoastaan kiinalaisten kanavoijien välittämiin tietoihin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2327
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      940
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe