Tältä palstalta jos oikeasti välität. Ja olen oikeasti tärkeä. Ihan sama miten sen teet viesti muualle kuin tänne, kirje, kortti, vierailu oven taakse, ihan mitä tahansa. Tämä on mulle liian hämmentävää. Ja olen kyllästynyt rakastamaan sua ruudun takaa.
Pelasta mut
Siilinen kerällä...
20265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ja ihan sama mikä sun elämätilanne on tällä hetkellä kunhan saan jutella siitä muualla kuin täällä.
Jos Siilinen kertois mistä sen rakkaan pitäis tietää sun kaipaus?
Vaikeaa se on sillä toisellakin jos on tunteita.
olenhan yrittänyt, mutta olet niin kerällä ja piikkipeitteesi läpitunkematon, en usko, en jaksa enää, luovutan ja menen eteenpäin, jäät sydämeeni muistoksi, toivottavasti et näin kaivatun kivuliaaksi
Voi siilinen, sinun pitäisi nukkua. Silmät vaan kiinni ja rennosti, älä mene kerälle. Me onnistutaan vielä.
Kaksi niin erilaista vastausta...
Kaikki puhuvat eri siileille...
Haluaisin niin uskoa että onnistumme. Mutta oikeasti tarvitsen jonkun muun merkin kuin tämän palstailun.
Niin minäkin.
kertoo sille oikeelle ihmiselle eikä kenelle vaan. Ei se muuten onnistu.
oikeesti halunnut mitään.
Tiedetään, mutta miten ihmeessä sen kerron kun muuta yhteyttä ei ole.:) Kuin nämä mun näpyttelemät viestiketjut. Hän kyllä tunnistaa mun viestit nimimerkistä. Mä uskon vakaasti että jos meillä olisi rohkeutta kommunikoida jollain muulla tavalla onnistuisimme varmasti. En haluaisi jankuttaa mutta kun ei tää näin toimi loputtomasti. Eihän täällä voi katsoa toista silmiin ja puhua täysin avoimesti. Täällä on aika monta muuta silmäparia seuraamassa näitä keskusteluja. Ja joo on huono päivä tänään(kin).
Ja mulla on ikävä:)
Kokemuksella sanon, ettet voi varmuudella tietää kuka sulle täällä vastailee. Menetät tämän tärkeäsi jos et tee jotain oikeassa elämässä.
nimimerkkiäsi kukaan tunnistavan senparemmin tässä ketjussa kuin monissa
muissa mitä kirjoitat. se on turha luulo.
tuollaisten kuin esim. tuo teardrop kanssa, se on vain pelleilyä ja leikkiä,
ei totta vaikka jotkut osoittavat muka tuntevansa. Ei se oikeasti ole kuitenkaan niin.
En mä mennytkään ja kyllä mä olen tunnistanut hänen viestejään täällä tietyistä sanonnoista. Ja toiset täällä arvostelevat vaikka heidän varmaan olisi syytä katsoa sinne peiliin että onko siihen varaa:) Kumman tarkaan täällä jotkut seuraavat toisten kirjoittelua.
No omahan on luuloni.
Mistäs siilinen tänne ryömi,etsi tiesi takaisin samaa reittiä ja pelasta vaan itte ittes.
Puhh itsellesi. Otsikko oli pelasta palstalta ei pelasta mut.
Viestit on viestittelty, jonnekin muualle