Mitä nyt?

Mihin olette menneet Kristilliset. Edustajanne pyörii kuin kylähullut. Järjetöntä käytöstä valtuustossa. Ensin pyöritti Ihalainen, nyt on hypätty PersKedon narrilaumaan.
4150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihmettelen minäkin ,että niinkin fiksu kaveri kuin Pasi on hypännyt Kedon ja Kiven kelkkaan. Kyllä se ois enemmän Kauniston kaltaisten älypäiden kelkka.
ps. noista krisuista yleisimmin, sitä saa mitä tilaa

Äänestä
  • Kaunisto, Kuronen ja Tuovinen ei persuihin pääse kuulin torilla ;)

    Perus Pekka oli myös esteenä ja tiellä, kuin Ihalainen ja Kärkkäinen yrittivät loikata yhdessä persuihin :) eduskuntavaalien aikana ja tämä on tosi :D )))))))

    Äänestä

  • Päivi olisi kelvannu kirjoitti:

    Kaunisto, Kuronen ja Tuovinen ei persuihin pääse kuulin torilla ;)

    Perus Pekka oli myös esteenä ja tiellä, kuin Ihalainen ja Kärkkäinen yrittivät loikata yhdessä persuihin :) eduskuntavaalien aikana ja tämä on tosi :D )))))))

    On hienoa että PerSuttien osavaltiokansleri on pystynyt torjumaan luikurikristillisten vallankaappauksen. Mitenkähän on, onko Kärkkäinen, siis tämä Thaimaan Kärkkäinen hyväksytty Persukoaliitioon. Jos sitä voiteluketjua ei tule mukaan voi yritystuki Persuilta jäädä vajavaiseksi. Kiiteistöhuolto ja isännöinti menee silloin ketuille. Pystyyköhän Peku saamaan Soran ja maansiirron taakseen. Halkokaupastahan se alkoi demareittenkin yrityskytkentä. Tämä Ihalainen on sotkeutunut kuin Summanen housuihinsa ja pyörii enemmän tuolla ulkolaisten ravintolabisneksessä ja lehtijakelussa.
    Sehän tässä on myönteistä että PötyPekka sai puoluekokouksesta puhtia ja meillä vaalikarjalla on jotain naurettavaa.

    Äänestä

Valta ja vallan himo on kuin urheilua. Viisaskin voi olla tyhmä.
Esimerkkisi kelkkaan liittyjästä on suurimman luokan narsisti jolla oli nimi kirjoitettuna autoon kuin misseillä. Ehkä mainitsemassi kaveriporukaasa yhtyy sama.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Salinarri kirjoitti:

Mihin olette menneet Kristilliset. Edustajanne pyörii kuin kylähullut. Järjetöntä käytöstä valtuustossa. Ensin pyöritti Ihalainen, nyt on hypätty PersKedon narrilaumaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu