syötättää...

voihh

Painan 96,2 kg ja 168cm pitkä olen, sairastan kai Bediä vaikkei sitä ole diagnosoitu koskaan, sairastan ainakin syömishäiriötä, oli sen nimi mikä tahansa..
Nyt tekisi niiiiiiin mieli alkaa ahmimaan ja siksi kokeilen auttaisiko tämä julkinen kirjoittelu. Söin äsken valkosipulipatongin lämpimänä, suoraan uunista otettuna ja sitä ennen porkkanoita ison kasan. Aamulla kaurapuuron voisilmällä ja kahvia ja omenan ja silti on yhä valtava nälkä. Pelkään etten halitse sitä tänään vaan aloitan taas mässyttelyn. Olen laihduttanut jo liki 20 kg mutta nyt olen ollut tässä painossa jo liki vuoden ja ei laske millään alaspäin vaikka olen lisännyt liikuntaa ja normaalipäivänä en syö patonkeja vaan oma tekemää kotiruokaa ja mielestäni kohtuudella, seurasin kalorimääriä kiloklubissa.
Kun tiedän miten inhottava olo minulla huomenna on jos sorrun tänään niin en halua sitä itselleni mutta miten ihmeessä kestän tämän illan ajan, en tiedä. Pitäisi kai mennä ulos mutta tuntuu etten jaksa kun olen flunssassa. Helpottaa tämän kirjoitus mutta ei vie sitä 'nälkää' pois.
Ja olen jo aikuinen nainen vaikka ei todella uskoisi :(

4

409

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3err0r

      ahmi ja oksenna pois

    • beddde

      Miksi syöt valkosipulipatonkia (oletan että ne on juuri niitä kaupan pakastepatonkeja)?? Niissähän on ihan törkeä määrä kaloreita, valkoista jauhoa ja eivät todellakaan pidä nälkää poissa pitkää aikaa.

      Mites jos listaisit mitä kaikkea oikein syöt, jos sinulla on kerta hirveä nälkä? Esim. tee viikon ruokapäiväkirja tänne, kirjoitat aina kun syöt jotain. Ja miten syötkö lainkaan vitamiineja tai juotko tarpeeksi esim. vettä? Monesti se että meillä on jano tai veden tarve saa meidät luulemaan ,että on nälkä.

    • diagnosoitu

      Et sairasta BED:ä, et täytä sen kriteereitä.

    • mmmasnk

      ei ihmekkään jos sul on nälkä ku oot syöny aamul viimeksi :O sun pitää opetella syömää säännöllisesti nii nälkä pysyy poissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      83
      1059
    2. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      73
      892
    3. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      653
    4. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      57
      650
    5. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      595
    6. Ei mulle kelpaa kukaan muu...

      Kuin "hän"
      Ikävä
      30
      562
    7. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      171
      553
    8. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      4
      546
    9. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      535
    10. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      136
      528
    Aihe