L&M Forward ja L&M Extra Menthol

Kaksi uutta mentholsavuketta.Kumpi on parempi ja raikkaamman makuinen?
4810479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 48

Vanhimmat

forwardissa on kapseli filtterin sisällä joka täytyy rikkoa jotta saa menthol makua

extrassa on filtterissä tikku jota täytyy pyöritellä maun parantamiseksi/vahvistamiseksi

Äänestä

kumpi mielestäsi parempi?

Äänestä
  • en ole maistanut.

    ja kannattaa vaa olla välittämättä tommosista trolleista kuten cancer fun jotka hakee huomiota.

    Äänestä

Molemmista saa ihan kelpo syövän.

Raikas tupakka, vittu te ootte kujalla ja haisette paskalle.

1Äänestä
  • "Nyt sulla on syöpä" jotenkin yleistettyä tekstiä. Oma ukkini poltti koko ikänsä aloitti 25-30 vuotiaana ja hän kuoli vasta 98 vuotiaana. Ja ihan sinne loppu metreille asti sätkä suu pielessä. Ei tupakasta tule pakolla syöpää, joten lopettaisit yleistämisen (: ja en usko, että olet polttanut (teksteistäsi päätellen) niin miten voit sanoa "raikasta tupakkaaa..." Luultavasti nämä henkilöt jotka polttavat tietävät mitä he puhuvat joten taidat itese olla vähän kujalla. Vihreä on oikeasti raikasta ja lempparini♥

    Olen myös itse kuullut tuosta, että siitä tulisi vettä keuhkoon, mutta en ole addiktoitunut polttaja, aski voi kestää reilusti yli kuukauden, joten en usko, että minulla ainakaan hirveästi on vettä keuhkoissa, ei ainakaan lääkärit mitään ole kuulleet.

    Äänestä

  • justsaying kirjoitti:

    "Nyt sulla on syöpä" jotenkin yleistettyä tekstiä. Oma ukkini poltti koko ikänsä aloitti 25-30 vuotiaana ja hän kuoli vasta 98 vuotiaana. Ja ihan sinne loppu metreille asti sätkä suu pielessä. Ei tupakasta tule pakolla syöpää, joten lopettaisit yleistämisen (: ja en usko, että olet polttanut (teksteistäsi päätellen) niin miten voit sanoa "raikasta tupakkaaa..." Luultavasti nämä henkilöt jotka polttavat tietävät mitä he puhuvat joten taidat itese olla vähän kujalla. Vihreä on oikeasti raikasta ja lempparini♥

    Olen myös itse kuullut tuosta, että siitä tulisi vettä keuhkoon, mutta en ole addiktoitunut polttaja, aski voi kestää reilusti yli kuukauden, joten en usko, että minulla ainakaan hirveästi on vettä keuhkoissa, ei ainakaan lääkärit mitään ole kuulleet.

    Niin myös maailman vanhin ihminen poltti SIKARIA ja kuoli vasta noin 115 vuotiaana ja tämä on totta! Eli tästä opimme ettaä kaikille tupakka/sikari vaikuta ikään/sairauksiin! Tuuri peliä!!!!!

    Äänestä

JOASMA MAISTAKAA

Äänestä

cancer fun onks nyt kivaa kun sul on syöpä?

Äänestä

Molemmat hyviä, extra mentholissa vain voimakkaampi ja selvempi mentholin maku, mahtavan raikas. Normaaleja menthol tupakoita vihaan koska ne ovat semmosia tunkkasen makeita mutta extra menthol on tosi hyvää.
Ja btw, vain 80% tupakoitsijoista kuolee ;).

Äänestä
  • vain 80% tupakoitsijoista kuolee? ohhoh, täytyy alkaa polttamaan ni on 20% mahdollisuus elää ikuisesti :D

    Äänestä

  • IDIOOTTI! 100% tupakoitsijoista kuolee... nimittäi kaikki kuolee joskus

    ite oon kokeillu forwardii on hyvää :D

    1Äänestä

  • forward<3 kirjoitti:

    IDIOOTTI! 100% tupakoitsijoista kuolee... nimittäi kaikki kuolee joskus

    ite oon kokeillu forwardii on hyvää :D

    Tuun vähän myöhässä mutta sulta puuttuu huumorin taju

    Äänestä

Ja ne 80% voi olla Ruotsista kaikki :p

Äänestä

L&M Extra = Extra paha syöpä.

1Äänestä
  • Kyllä kumminkin aika hyviä ovat

    Äänestä

FORWARD EHDOTTOMASTI! saapahan ekaks poltella sinist ja kun kyllästyy nii painaa va akapselii ja ihana mentholin maku :D no mutta jos puhutaan OIKEASTA tupakasta niin sen pitää olla north statea

Äänestä

ostin forwardia. maistuu siniselle rikkomatta kapselia. rikkomalla kapseli maistuu vahva minttu.

Äänestä
  • Forwardissa maistuu ihan jenkkipurkka eikä tupakka ollenkaan kun kapselin on rikkonut nam nam

    Äänestä

  • Purkaja 888 kirjoitti:

    Forwardissa maistuu ihan jenkkipurkka eikä tupakka ollenkaan kun kapselin on rikkonut nam nam

    sellane vihree jenkkipurkka :)) tietteks

    Äänestä

Viimeisen tupakan poltin 8.5.2011,enää kyseinen paska ei mua pompottele.

1Äänestä

Forward tekee päivistäsi riemukkaan monipuolisia. Kun muut mentholsavukkeet maistuvat tunkkaisilta ja epämiellyttäviltä, voit voit valitsemalla Forwardin polttaa savukkeesi mukavan puuhastelun lomassa! Naps vain ja makuelämys muuttuu. Suosittelen.

Kurkunpäästäni on poistettu paiseita kahdesti, ja suun limakalvon syöpä ehkäisty. Keuhkosyöpää odottelen.

Erektiohäiriöt ovat minulla kroonisia.

1Äänestä
  • Kiitos kun listasit meille vaivasi.

    Äänestä

  • se naksutupakki on parempaa :)! jos jättää jollekkin jämät ni se voi saada koko kapselin ja on riemusta innoissaan :P

    Äänestä

Choose to press for fresh flavor

Äänestä

Tykkään Forwardista enemmän. Vaikka mentholia poltankin (ennen vallan vihreää Kenttiä) niin Extra Mentholissa oli jo jotenkin liikaa, maistuu aivan vahvalle kurkkupastilille:)

Äänestä
  • No senhän voi itse päättää forwardilla polttaako sinistä vai vihreää. Suosittelen napsauttamaan samaan aikaan kun otat henkosia, maku muuttuu nopsasti hyväksi.

    Äänestä

Poltin yhden Forwardin.Hyvää tupakkaa se on.Extra menthol vielä kokeilematta.

Äänestä

Forward kuulemma vedetään pois myynnistä jonki myrkyn takia johon voi kuolla vuodessa?

Äänestä
  • No niinhän voi muustakin tupakasta :D

    Äänestä

Eipä tuota extra mentholia tosiaan voi paljoa ees poltella. maistuu niin ällöttävän paljon mentholille että. kyllä forward vie:)

Äänestä

Jos uskaltaisin laittaa tänne, niin L&M Forward. Ei mulle ole tärkeää pitää huolta perheistänne, ei mulle ole tärkeää enää huolehtia teistä itsestänne ja sademetsistänne. Olisi kieltämättä kivaa lopettaa ja elää vaikka rauhassa ilman tuonelaa, ihmisen kuvatusta ja peilin kuvastusta kauheaa. Mihin keuhkoja oikeastaan käytetään? No, tämä on yksinkertainen vastaus arkeen, tiehen: todellisuuteen, turvallisuuteen ja tulevaisuuteen. -Elämään-

Äänestä

Hmm. Itse tykkään enemmän Forwardista, raikkaamman makuinen, Extra Menthol jotenkin ärsyttävän imelä. Forward on kätevä: voi polttaa puolet tupakasta vaikka sinisenä, ja kun rikkoo kapselin niin saa mintun makua suuhun. Vaikka tykkäänkin poltella enimmäkseen punaista tupakkaa, oli Forward mukavaa vaihtelua.

Kuten vanha venäläinen sananlasku sanoo: "Jos ei polta tai juo, niin pääsee terveenä hautaan."

Äänestä

miltä henki haisee näiden jälkeen jääkö helpolla kiinni että on polttanut?

Äänestä
  • Lol

    Äänestä

  • URPOOOO!! EI KANNATA POLTTAA JOS TARTTEE TOLLASTA MIETTIÄ IHMEEN KAKARA SINÄKI ..???

    Äänestä

Tulipahan tämän tupakkauudistuksen takia "vahingossa" ostettua Extra Menthol. Eli väärä nappi ja hälläväliä asenteella ostoon. Oikeasti tuo Extra Menthol on aivan karmeaa kuraa, tekisi mieli heittää menemään, muttei opiskelijabudjetilla oikein voi... Tulipahan kokeiltua ja tämän jälkeen paluu normaaliin.

Äänestä
  • mikä numero se extra menthol on siinä automaatissa? kyseinen savuke on jäänyt kokeilematta.

    Äänestä

\\ Mikä numero L&M Forward on?

Äänestä
  • nyt ku muuttu toi uus tsydeemi et saa kassalta siltä numeroläpyskältä ni ei siellä oo forwardia koska on poistettu jo suurimmasta osasta kaupoista..

    Äänestä

  • indaledi kirjoitti:

    nyt ku muuttu toi uus tsydeemi et saa kassalta siltä numeroläpyskältä ni ei siellä oo forwardia koska on poistettu jo suurimmasta osasta kaupoista..

    Tietääkö kukaan minkätakia se forwardi vedettiin pois myynnistä????

    Äänestä

  • Forwardd kirjoitti:

    Tietääkö kukaan minkätakia se forwardi vedettiin pois myynnistä????

    Siinä on jotain tappavaa myrkkyä.

    Äänestä

kHYLL Forward voitaa!!

Äänestä

Itse olen molempaa polttanut ja jos vaan lähikaupassa olisi extra mentholia, ostaisin sitä. paljon raikkaampi kun normi vihreä ja jää kurkkuun just sellanen olo ku ois jotai kurkkupastilleja vedelly. mutta lähikaupasta tosiaan forwardia löytyy ja se on vakio. jonkunlainen mintun maku siinä on ja siksi parempaa kun vihreä.

Äänestä

haluisko joku valaista mitä hemmettiä sille extra mentholille pitää tehä, että on raikasta?
forwardia ostan normaalisti ja nyt ostin tota toista, koska halusin vielä enemmän raikkaan, mutta ei oo ees forwardin veroista. mikä meni pieleen?

Äänestä
  • Sitä extra mentholin filtteriä pitää pyöritellä niin maku tulee esiin..

    Äänestä

toinen

Äänestä

forward L&M maksaa 4,9 e

Äänestä

L&M forward on menttoli savukkeista parhain.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


L&M kirjoitti:

Kaksi uutta mentholsavuketta.Kumpi on parempi ja raikkaamman makuinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu