Samanlaisia olette mutta erikoistuteinat koulutukseen sodanjohtoon ynnå muuta kuten kokellaat.
Jis suomeen sota syttyy niin miehiä ei öähetetä teustettaviksi sinne vaan erikoisohjuksilla tuhotraan vastarinta. rynkky ei toimi.
aliupseerikoulu
6
221
Vastaukset
- henrik721
se ohjus tuhoaa 20 miestä kun sen ampuu ja kaikki kuolee.
- henrik721
kapteeni korpela sano ettå sodan aikana voi heittimet jopa hyöätä ja ruveta salamasotaan jos liian lähellä vihollinen olen samaa ja eri mieltä hänen kanssaan.
- henrik747
henrik721 kirjoitti:
kapteeni korpela sano ettå sodan aikana voi heittimet jopa hyöätä ja ruveta salamasotaan jos liian lähellä vihollinen olen samaa ja eri mieltä hänen kanssaan.
heittimet saa hylätä jos vihollisen tulitus liian lähellä niin pitää häipyä pois.
- HENRIK721
sUUNNITELMA LÖYTYY ETTEI TARVII AMPUA TURHAAN. mONTUSTA POIS JA PUUN TAAKSE NIIN SAA PAREMMAN NÄKYMÄN.
- HENRIK721
MONTUSSA EI ELÄ JOS 10 MIESTÄ LÄ'HESTYY RYNNÄKKÖKIV'REINEEN
- gh.y,
HENRIK721 kirjoitti:
MONTUSSA EI ELÄ JOS 10 MIESTÄ LÄ'HESTYY RYNNÄKKÖKIV'REINEEN
henrikki taitaa olla älyn jättiläinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata1343596Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois752346Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2592235- 1412000
Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v691562- 1011470
- 611333
Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻931317- 611290
- 721172