Kyllönen väläytti TIEMAKSUJA kattamaan teiden korjaukset. Itse en tien käyttömaksuja lähtisi perimään, eiköhän köyhillä ole jo tarpeeksi maksuja ja bensiinin ja dieselin hinta nousee rajusti uuden hallituksen verojen korotuksen myötä. En muuttaisi TV-LUPAMAKSUAKAAN vaan perisin maksun samalla systeemillä kuin ennenkin ja, jos maksut eivät kata Ylen menoja, niin valtio voisi rahoittaa loput tai Yle voisi säästää menoissaan. Minusta on turha verrata lestadiolaisiin itse maksamiamme tv-maksuja, suurella osalla suomalaisista on tv-lupamaksun lisäksi JOKIN MAKSUTV, joka on paljon kalliimpi kuin normaali tv-lupamaksu. Itse maksan maksullisista kanavista noin 350 euroa vuodessa, joilla saa piristystä päivään.
Ministeri Kyllönen
maksu TV
4
69
Vastaukset
- Jätän vassut.
Lait pettää,hallitukset sortaa,verot kansalaisten verta juo,nuo sanat tulevat sopimaan myös ministeri Kyllöseen.Kokoomuksen aisankannattajaan.
- ei vasuri
Saapa nähä käykö samoin ku Lipposen vasurihallituksen aikan, köyhiä kuritettiin!
- Möhkyrä
en maksa ja vitut D =)
- Keijo K
Viestintäministeriksi on valittu sossujen Krista Kiuru. Ei Kyllönen kuten täällä on jo monesti ehditty kirjoittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481