Mitä mahtaa tulla rangaistukseksi laittomasta uhkauksesta?,uhkaa tappaa ja lisäksi että ulkopuolinen tulee ja tappaa. Tilanteelle todistaja.
Laiton/ tappouhkaus
kellään kokemusta???
4
195
Vastaukset
- bläääääääääää
korkeintaan ehdonalaista
- Hyppää narua!
"korkeintaan ehdonalaista"
Ja tämä urpo ei tiedä yhtään mistä puhuu, kun ei raukalla ole edes termit hallussa, ei erota ehdonalaista EHDOLLISESTA tuomiosta. Jessus mikä dorka, mistä näitä sikiää???
- sfsd
Oot pelkuri
- Sad but true
Aloittajalle:
täältä löydät vastaukset: www.finlex.fi
- sen paremmin meistä ei osaa kukaan vastata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351353Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941295- 1571188
- 681021
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819