Kansallissosialismi ja luonnonsuojelu

Elämänsuojelija 88

[ Artikkeli on kopioitu suoraan SVL:n verkkojulkaisusta, Kansallisesta Vastarinnasta ]

-----

Länsimaalaisessa nyky-yhteiskunnassa tietyt järjestöt ovat pyrkineet, ja jossain määrin siinä valitettavasti onnistuneet, rakentamaan itselleen eräänlaisen yksinoikeuden liittyen eläimiin sekä luonnonsuojeluun.



Suomessa on olemassa tällä hetkellä erilaisia yhdistyksiä ja puolueita, jotka ovat kertomansa mukaan omistautuneet edellä mainituille asioille. Osa kyseisistä organisaatioista ajaa suoraan luonnonsuojelun ja eläintenoikeuksien periaatteita, kun taas osa tekee sitä vain näennäisesti. Näitä molempia kuitenkin yhdistää se, että ne joko luontoasioiden sivussa tai yhdistyksestä riippuen koettavat päätoimisesti edistää monikulttuurisuutta sekä ”seksuaalivähemmistöjen” asiaa.

Suomen johtava ympäristösuojelulle omistautunut puolue on Vihreä liitto r.p.

Tässä sitaatti heidän kotisivuiltaan kirjoituksesta ”Vihreät & maahanmuuttajat”: ”Monikulttuurisuus ja suvaitsevaisuus ovat A ja O niin työelämässä kuin kouluissakin. Maahanmuuttajien työllistymistä hidastavat epäluuloiset asenteet työhönotossa ja työpaikoilla. Koulun ilmapiiri luo pohjan suvaitsevaisille asenteille.”

Puolueen mielestä monikulttuurisuuspropagandaa täytyy levittää niin työpaikoilla kuin kouluissakin.

Toinen lainaus heidän sivuillaan julkaistusta artikkelista “Vihreät & tasa-arvo”: "Seksuaali- ja sukupuolivähemmistöt eivät ole tasavertaisia heteroseksuaalien kanssa lain edessä. Parisuhde- ja adoptiolainsäädäntö tuleekin saada pikaisesti korjattua tasa-arvoiseksi.”

Puolue ajaa adoptio-oikeutta seksuaalisiin vähemmistöihin kuuluville.

Yksi Suomen johtavista eläintensuojelulle omistautuneista järjestöistä on Oikeutta Eläimille. He ehkä ajavat omaa asiaansa tehokkaammin kuin Vihreät. Vaikka OE on viime aikoina saanut paljon hyvää aikaan, kuten esimerkiksi tuonut julkisuuteen suomalaisilla turkistarhoilla tapahtuvia räikeitä väärinkäytöksiä, pyrkivät hekin edistämään monikulttuurisuudelle perustuvaa sateenkaari-ajattelutapaa. Tosin ehkä hieman epäsuorasti verrattuna Vihreisiin, mutta rivien välistä tuleva viesti on selvä. Kotisivuillaan he painottavat, että ”OE ei hyväksy muun muassa sukupuoleen, ihonväriin, ikään tai seksuaaliseen suuntautumiseen perustuvaa syrjintää.”

Mitä tekemistä näillä asioilla on luonnonsuojelun tai eläinoikeuksien kanssa? Allekirjoittaneen vastaus, johon on helppo yhtyä, on EI MITÄÄN.

Mikä ideologia sitten tarjoaisi henkisen kodin tervejärkiselle suomalaiselle nuorelle, jota kiinnostaa luonnon puolesta toimiminen? Nuorelle, joka tahtoo, että luonnonvarojen säilyvyys turvataan myös tuleville sukupolville? Nykyistä ajattelumallia kyseenalaistavana hän ei välttämättä haluaisi tukea rotujen sekoittumista sen enempää kuin ajatusta siitä, että lapsi joutuisi kasvamaan perheessä, jossa olisi esimerkiksi kaksi isää. Niinpä hän ei ole tervetullut Vihreisiin, kuten ei muihinkaan vastaaviin organisaatioihin. Eikä hän välttämättä kokisi halua kuulua näihin.

Mistä sitten löytyisi samoin ajattelevia?

Kansallissosialismi on maailmankatsomus, jonka ydin on luonto ja luonnollisuus. Juuri luonnosta syntyykin kansallissosialismin periaatteet niin rodullisesta itsesäilytyksestä, kapitalistisen kulutusyhteiskunnan vastustamisesta, kuin myös perhearvoista ja luonnon koskemattomuuden vaalimisesta sekä eläinten kunnioittamisesta.

Viimeisenä mainitusta sanottakoon vielä sen verran, että Kolmannessa valtakunnassa säädettiin historian tiukimmat eläinsuojelulait. Tulevaisuuden kansallissosialistisessa yhteiskunnassa ei esiinny materialismia, luonnon tuhoamista, rotujen sekoittamista tai lyhytnäköistä länsimaista elämäntapaa. Siellä ei myöskään pääsääntöisesti suosittaisi Eurooppaan miekalla tuotuja vierasperäisiä uskomuksia, vaan paremminkin vaalittaisiin omien esi-isien perintöä.

Kansallissosialismin ideologia on kokonaisvaltainen. Se ei keskity vain yhteen teemaan, vaan kaikki edellä mainitut asiat ovat osa sitä. Sen voisi sanoa kattavan kaikki elämän osa-alueet. Kun kansallissosialisti sanoo taistelevansa maailmankatsomukseensa perustuvan yhteiskunnan luomisen puolesta, se tarkoittaa paljon muutakin, kuin pelkkää monikulttuurisuuden vastustamista. Se tarkoittaa taistelua luonnollisen yhteiskunnan puolesta.

Vastaus kysymykseeni siitä, mikä ideologia tarjoaa henkisen kodin tervejärkiselle suomalaiselle nuorelle, tulee olemaan KANSALLISSOSIALISMI.

9

759

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Linkki artikkeliin

      http://www.patriootti.com/artikkeli/kansallissosialismi_ja_luonnonsuojelu

    • Simppeliä hommaa

      Aika heikko provo. Ei luonnonsuojelu ja ylipäätään ympäristön säilytäminen puhtaana ihmisen tuhoilta tarvitse mitään ismiä taakseen.

      • Värikuuro

        Tuossa olet oikeassa. Meillähän suuri yleisö tänäänkin leimaa ismiksi ja henkilöi pyrkimykset luonnon säilyttämiseksi. Esimerkkinä tuo pirullisen onnistunut piipertäjät-nimitys.
        Esittäisin ehdotuksenani radikaalin tiedon lisäämisen. Tehtäköön kansanpainos ekologian pääprinsiipeistä helppotajuiseen muotoon. Se kulukoon syvien rivien käsissä ja saakoon paikkansa hyllyssä sen toisen kirjan, Bilteman katalogin vieressä.


      • ereir

        totta puhut. suoraan sanottuna perseestä tuo aloitus


    • Sophie Scholl

      No jaa, Hitler oli kyllä kasvissyöjä mutta samaan aikaan käynnisti mm. laajoja suonkuivatus- ja moottoritiehankkeita. Eli mistään luonnon monimuotoisuuden suojelusta ei puhettakaan...Liikkeen idealistit (ainakin alkuvuosina) kyllä ihannoivat yksinkertaista ja luonnonläheistä maalaiselämää, mutta kun motto samaan aikaan oli "lisääntykää ja täyttäkää maa (myös naapurimaat)" niin ei se ihan kestävää kehitystä ollut...

      Natsien äitiyden ihannointi oli pelkkää rodunjalostusta varten suunniteltua propagandaa. Äitikulttia ylläpidettiin niitä varten, jotka eivät kestäneet sitä, mitä kolmannessa valtakunnassa tosiasiassa tapahtui. Todellisuudessa naisen osa oli olla pelkkä synnyttäjä, lapset otettiin jo pieninä Hitler Jugendin kasvatettaviksi eli se siitä perhekeskeisyydestä...

      Ylipäänsä koko systeemi perustui kaiken kattavaan sensuuriin, propagandaan ja poliisivaltioon eli ei taitaisi enää onnistua...

      • Anonyymi

        Hitler olikasyöjä ja tiehankkeet käynnisti jo Wilhelm-vainaa (muistaakseni), jostain syystä niistä aina annetaan kunnia H:lle. Muuten olet oikeassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hitler olikasyöjä ja tiehankkeet käynnisti jo Wilhelm-vainaa (muistaakseni), jostain syystä niistä aina annetaan kunnia H:lle. Muuten olet oikeassa.

        siis sekasyöjä.


    • Anonyymi

      Vihreä siirtymä pilaa Suomen vesistöt, ellei haitallisille aineille ole selkeitä rajoja jätevesipäästöissä.

      Suomeen on syntymässä uutta ja entistä suurempaa Vihreän siirtymän teollisuutta, joiden vaikutukset vesistöihin ovat merkittävät. Jätevesipäästöjä aiheuttavat erityisesti akkumateriaalitehtaat ja metallimalmikaivokset. Suomen lainsäädäntö ei ole ajan tasalla. Tästä seuraa haitallisia ympäristövaikutuksia ja vesien tilan heikentymistä. Selkeät raja-arvot jätevesissä ovat kaikkien etu. Reunaehdot selkeyttävät myös kaivos- ja akkuteollisuuden päätöksiä aloittaa liiketoiminta Suomessa. Lainsäädännöstä puuttuu jätevesipäästöjen osalta keskeisiä haitta-aineiden raja-arvoja. Raja-arvot tarvitaan sulfaatille ja ksantaateille. Sulfaatin raja-arvo tulee olla erikseen sisävesille ja murtovedelle. Valtioneuvoston asetus vesiympäristölle vaarallisista ja haitallisista aineista on vuodelta 2006, joten asetus liitteineen tulee päivittää pikimmiten.
      https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14462

    • Anonyymi

      Höö, siis mitävitua?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      762
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      720
    3. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      102
      686
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      667
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      28
      653
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      629
    7. 47
      590
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      535
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    Aihe