Rikkaruoho

Mikä on paras keino hävittää pihalaatoituksen rakoihin kasvavat rikkaruohot/kasvit?
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tulikuuma vesi!

Se on halpa, sen takia ei tarvitse vaivautua erikseen kauppaan,se ei aiheuta muuta tuhoa maaperälle, sopii lapsi- ja lemmikkikoteihin ja todellakin toimii tehokkaasti.

Lorota siis tulikuumaa vettä rikkaruohon päälle ja jätä se siihen kuolemaan. Murenee kuivuttuaan taivaan tuuliin.

Vain korteet eivät ota kuollakseen, mutta eipä niihin auta myöskään RoundUp, suola, käsin kaivelu saati että perustaisi laatat suodatinkankaan päälle. Olen siis kokeillut kaikkea mahdollista ja tyytyväisin vanhan kansan hyvään vinkkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Patukuk kirjoitti:

Mikä on paras keino hävittää pihalaatoituksen rakoihin kasvavat rikkaruohot/kasvit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu