hanipupuselle

http://www.youtube.com/watch?v=ccY25Cb3im0

;) pus and love

mitä sä haluut?
34331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

laita mulle viestiä...

Äänestä
  • sitten kerron mitä mä haluun

    Äänestä

Tiedän mitä? En voi hanipupusta liika häiritä.
Rakkautta vai jalostettua tunetta, kerro? vaihde jääny päälle.

Mulla on ehkä liiankin syvällisä tunteita sua kohtaan.

Herään joskus todellisuuteen ja koitan tajuta. Aina pitää jotain laittaa
tänne koska olet niin arka ja sulla on sama vaikutus, ehkä koitan olla
se vahvempi tässä tilassa, koska mulla on sellaisia vahvuuksia vaikka oot tehnyt musta jollain tavalla heikon. Koitetaan pitää lippu korkealla, ainakin yli puoli tangon. Hyvää juhannusta sulle. Mulle on jo ajat sitten selvinny etten kaipaile muita, se viimeinen selvitys on vielä edessä.

Äänestä
  • mulle on vain yksi oikea, eivätkä hänen viestinsä ole koskaan aikaisemminkaan häirinneet minua. täällä on vain häiriköitä, turha täällä selvitellä mitään.

    Äänestä

  • *erittäinsalainen* kirjoitti:

    mulle on vain yksi oikea, eivätkä hänen viestinsä ole koskaan aikaisemminkaan häirinneet minua. täällä on vain häiriköitä, turha täällä selvitellä mitään.

    Voihan täälläkin jotain sanoa, mutta tunnisteet... äh. En voi luottaa puhuvani oikean kanssa.

    Äänestä

  • No, vaikenit sitten kokonaan. Ilmeisesti mun viestit ei osuneet kohdalle? Toivottavasti et ole liian arka ilmaisemaan sitä, että olen väärä henkilö sulle.

    Äänestä

En ole sun hanipupusi, ehkä joskus sitten.
Enkä tiedä kyl yhtään mitä ajattelet tällä hetkellä. Näihin kirjoituksiin on niin vaikea luottaa. Mutta hyvä biisi..

Äänestä

Suorat sanat. Tykkään. :D

Kannattaa kokeilla sitä joskus tosielämässäkin.

Äänestä

http://www.youtube.com/watch?v=g0bZtf5MCzY

Tekstit on tänne joskus tuulta ja myrskyä (juhannuksen sää ennuste)
kuin aurinko ja kuu, kuin yö ja päivä. Mitään pahaa ei ole tiedossa tai halua sanoa. Saat mut aivan ihme tilaan, onko se sitten hyvä, ei niin kauan kun palstat seuraa mukana. Mua vituttaa usein tosissaan, koska kaipaan sua niin tosissani.
Käyttäydyn sua kohtaan hellästi, kunnioitaen ja ja ja ja, olen sydämen viitoittamalla tiellä. Haluan luottaa suhun, hanipupuseni.

Äänestä
  • Kerro nyt se, oletko hänen kanssaan oikeasti tekemisissä vai et.
    Milloin olet viimeksi viestitellyt oikeasti.

    Äänestä

  • Meissä jokaisessa on yö ja päivä, meri ja taivas.

    Tämä on mielestäni parempi versio: http://youtu.be/SmVAWKfJ4Go
    Tosin se tuo aina mieleeni yhden ystävän sekä synkkiä hetkiä, mutta mies tietää mistä laulaa.

    Mutta missä on hanipupusesi? Tietääkö hän etsiä sinua täältä?

    Äänestä

  • tuskin omistat kirjoitti:

    Kerro nyt se, oletko hänen kanssaan oikeasti tekemisissä vai et.
    Milloin olet viimeksi viestitellyt oikeasti.

    No en piru vie ole!! Enkä omista, korkeintaan iittalaa ja pari huonekalua. Viestitellyt oikeasti, ei jaksa... oikeaksi viestittelyksi ei voi sanoa.
    Epäselvää, se syö mua.

    Äänestä

  • piece of mind kirjoitti:

    No en piru vie ole!! Enkä omista, korkeintaan iittalaa ja pari huonekalua. Viestitellyt oikeasti, ei jaksa... oikeaksi viestittelyksi ei voi sanoa.
    Epäselvää, se syö mua.

    Ok, kiitos vastauksesta. Näin pienestä tiedän, ettet ole minun hän enkä häiritse turhia.
    Onnea etsintöihin!

    Äänestä

  • piece of mind kirjoitti:

    No en piru vie ole!! Enkä omista, korkeintaan iittalaa ja pari huonekalua. Viestitellyt oikeasti, ei jaksa... oikeaksi viestittelyksi ei voi sanoa.
    Epäselvää, se syö mua.

    Millä kirjaimella sun nimes alkaa? Anna ees joku vinkki?

    Äänestä

  • emmää tiennytkään että sä kirjoitat tänne.Sittenhän se on kuin jin&jan vastakohdat.??

    Äänestä

  • Mikset voi vastata sinulle esitettyihin kysymyksiin, niin oikea henkilö voi löytää sinut täältä.

    Äänestä

  • ei tainnut osua :) kirjoitti:

    Mikset voi vastata sinulle esitettyihin kysymyksiin, niin oikea henkilö voi löytää sinut täältä.

    =pelleilee

    =leikkiiiiii

    Äänestä

  • =pelaileeeeeee kirjoitti:

    =pelleilee

    =leikkiiiiii

    mitä iloa on leikistä, jolla ei rakkautta saa :-)

    Äänestä

  • Ai että kun mies heittäytyy romanttiseksi, on se niin ihanaa :) Kuka sä oot??

    Äänestä

  • blah. kirjoitti:

    mitä iloa on leikistä, jolla ei rakkautta saa :-)

    =kuka tietää

    Äänestä

  • =ei tiedä kirjoitti:

    =kuka tietää

    sillä voi luoda VIHAA :-)

    Äänestä

  • kukapa tietäis kirjoitti:

    sillä voi luoda VIHAA :-)

    =lapsellista

    Äänestä

  • kukapa tietäis kirjoitti:

    sillä voi luoda VIHAA :-)

    No minä ainakin poistun :-)

    Äänestä

  • =ei jassa kirjoitti:

    =lapsellista

    pä. siksi poistunma

    Äänestä


  • ei mulle :-) kirjoitti:

    No minä ainakin poistun :-)

    Poistun myös.

    Äänestä

  • Oi, jospa olisit hän? Freija taidan olla :D

    Hän tietää että U2 One on mun yksi lempparikappaleista.

    Samoiten sinulle / Hänelle, sielunkumppaneita ollaan. Mun sydän kuuluu Hänelle. Viimeinen askel ottamatta, mä haluun sut... siis Hänet.

    Äänestä

  • =pelaileeeeeee kirjoitti:

    =pelleilee

    =leikkiiiiii

    ap kirjoittaja siis leikki ja pelailee

    Äänestä

Amor ampuu sydämiä, ei sydämmmmiiä

ämmiä

ammu ämmiä :)

Äänestä

Tunteet vie ja kovaa, vaikka vielä (niin toivon) ei ole pidemmälle edetty. Kaikki mitä kirjoitat ketjussa kuulostaa surullisen tutulta. Kaikki ne tunteet, jota youtube-linkeissä kuvaillaan. Kaikki. Ihan kaikki.

Oikeastaan haluaisin kuulla mitä etsit elämältä, miten haluat elää, mitä haaveita sinulla on, miten suhtaudut "tiettyihin" asioihin, miten arvotat eri asioita elämässäsi, mitä haluat vapaa-ajaltasi. Toivoisin että oppisimme luottamaan toisiimme ja voisimme paljastaa sisimpämme ilman pelkoa.

Pohjimmiltaan haluaisin kaiken sen kaiken mitä kahden toiselleen läheisen ihmisen välillä voi parhaimmillaan olla. Kaiken. Mutta asioiden edelle ei voi mennä....Siis ensiksi haluaisin tutustua lähemmin. Se ei tietysti onnistu ilman aloitetta ;-) Flirttaan ja annan pienen pieniä vinkkejä, mutta se lopullinen aloite kuuluu sinulle, miehelle. Ehkä ennen lomaa ;-) ? Ennen pitkää taukoa näkemisessä on helpompi ottaa riski.... tosin minun kohdallani sitä riskiä ei olisi. Ihan myyty olen sydänjuuriani myöten ;-)

Äänestä

Haluan Rakkautta mutta en vaadi mitään.Haluaisin matkustaa sun kanssa jonnekin ja muuttaa vaikka sinne asumaan, pois! Sellaista elämää vain.Ymmärtämistä ja vapautta.

Äänestä
  • muutan minäkin joskus niin pois suomesta.. kylmää, jäätävää, ja kesä on aivan liian lyhyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


peace of mind kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=ccY25Cb3im0

;) pus and love

mitä sä haluut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu