Sain lääkärinlausunnon lykkäykseksi 2 vuodeksi masennuksen vuoksi huhtikuun alussa, ja olen ikävään tapaani nyt vasta sitä lähettämässä oman asuinpaikkani aluetoimistolle. Palvelukseen astumiseni piti siis alkaa 11. heinäkuuta.
Haittaako se paljonkin, jos lähetän sen näin melko viimetingassa? voiko tulla jotain sanktioita, vaikka jos se maanataiksi saapuisi toimistolle? Eivät kai he voi kielteistä päätöstä antaa kuitenkaan? Onko palveluksen siirtämislomake varmasti oikea tähän asiaan?
Palvelusajan siirto
520094387854
3
251
Vastaukset
- perseestäkokoarmeija
Ei sulle tule mitään sanktioita olet siviililain alainen joten sulle ei pv:stä mitään mahdeta toimit niin tai näin.
Ihan sama mitä lomakkeita sinne lähetät kunhan teet heille asian yksinkertaisesti selväksi.
Jos sulla kerran on lääkärinlausunto he tyytyy siihen. - 459894598089
Saako lääkärintodistus olla kopio, vai haluavatko ihan alkuperäisen?
- kopionkopio
Kopio on myös virallinen todistus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1461970
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3031177Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.83989- 35888
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31829- 53799
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756- 71754
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44701