Kunta kaadattaa puita alueiltaan lintujen pesimäaikaan!!!
Nakkilan kunta rikkoo lakia.
10
347
Vastaukset
- öööööööö-ö
haista itu hippi paska
- Voi herroja voi
Kyseessä on selkeästi rikos.Nakkilan kunnanherrojen turhamaisuus vuosipäöivän "kunniaksi" aiheutti laissa suojelluille eläimille suureen murheen ja lopputulos on sitäkin surkeampi koska huvikseen kaadetut pesintäpuut ja risukot on edelleen siivoamatta ja poiskorjaamatta.
Asiasta tarvinnee tehdä tutkintapyyntö.- v.jussi
Mimmottoo elämää sillä on tuhottu?Minunmielestäni sais harvemmaksi raivata ja laittaa vaikka hakkeeksi. Tulee
siistimäksi Mattojen pesu ja uimapaikan rantatörmä.
Ainiin onhan se ulkolaisten kalastuspaikkakin tulee kirjolohta. meinaa juu?
- lämmityskuluihin
Eikö nämä puut voisi lahjoittaa järvikylän vanhalle koululle. Saa jakaa mielensä mukaan "epärehellisille" kanssasisarilleen. Kuulemma perikunnan metsästä ei enää voi/"uskalla" ottaa omin lupinensa. Menisi osa hyvään tarkoitukseen harjavaltaankin saakka.
- unju4iunrin4mcnrfrnn
Sinällänsä aivan sama vaikka hakattais kaikki rantatörmät tasaseksi kummaltakin puolelta jokea ja annettais kenelle hyvänsä ne risut ja puut vaikka viidenkympin seteleihin käärittynä.
Laki selkeästi kuitenkin säätää ettei minkäänlaisten lintujen pesintäaikana saa pesintäpaikkoja eikä pesiä saa hävittää eikä tuhota.Ei myöskään pesiviä lintuja eikä poikasia saa häiritä tahi tappaa.Mikäli näin kuitenkin menetellään,syyllistytään joko rikkomukseen tahi rikokseen.
Lain tulkintaa voidaa muuttaa joko pakottavasta tarpeesta tahi muusta erittäin tärkeästä yhteiskunnallisesta tahi turvallisuussyystä..ei kuitenkaan kunnan herrojen tyhmyydestä/turhamaisuudesta eikä missään nimessä tietämättömyydestä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770