4. 6. 2004
JUHLAPÄIVÄ
SINIRISTILIPPU LIEHUU
http://wwnet.fi/users/veijone
PIRUA VASTAAN * LUVUN KUUSI PUOLIVÄLISSÄ
1. MANNERHEIM. Carl Gustaf Emil Mannerheim syntyi 4. kesäkuuta 1867 Louhisaaren linnassa, joka sijaitsee Turun lähellä Askaisissa. Vuosisata myöhemmin käytiin KUUDEN PÄIVÄN SOTAA. Yle kertoo, että sota syttyi 5. 6., mutta MMM 1968 tietää tarkemmin: "Kesäkuun 2. päivänä ilmoitettiin, että Syyria ja Irak keskittivät joukkoja Israelin vastaiselle rajalle. ... 7. 6. Israel ilmoitti saaneensa arabimaista murskaavan voiton." Siinä olivat ne kuusi päivää. Viimeisenä päivänä eli 7. 6. 1967 Israel sai ennaltatiedetysti ja määräpäivänä takaisin Jerusaleminsa. Aiemmin sanomaani enemmänkin esikuvaa eli sitä toista uutta ajatusta
RAAMATUN PROFETIAN KESÄSTÄ JA PÄIVISTÄ:
Seitsemän ensimmäistä kesäkuun päivää vuonna 1967 kuvaavat seitsemää vuotta 2000 - 2007. Me saavutamme Jerusalemimme vuonna 2007! Carl Gustaf Emil Mannerheim, ajan merkki! Ei vain "perkelettä" nimeltä Neuvostoliitto vastaan ja syntynyt vuosisata ennen kuuden päivän sotaa vaan päivälleen niin kuin PIRUA VASTAAN SEISTÄÄN! Keskellä kuutosta! 1. 6. 1967 oli kuin sitten Paholaisen "lepopäivä", vuosi 11. 9. 2000 - 11. 9. 2001. Päivät 2. 6. - 7. 6. 1967 kuusi päivää kuin 6000 ja 6 vuotta. Neljännen päivän päätös on puoliväli. Tänään 4. 6. 2004 Suomen siniristilippumme liehuu myös täällä. Päivä on virallinen liputuspäivä: "KESÄKUUN 4. PUOLUSTUSVOIMAIN LIPPUJUHLAN PÄIVÄ, SUOMEN MARSALKKA C.G.E. MANNERHEIMIN SYNTYMÄPÄIVÄ".
Linkki: Harri Veijonen: Mannerheimin muistelmat, http://wwnet.fi/users/veijone/mannerheim.htm
2. OSMO PÖYSTI. "Pöysti Osmo Juhani. Kielenkääntäjä, tulkki, sekatyömies s. 4. 6. 1944 Viipurissa. vanh. Arvi P. ja Kirsti Eeva-Liisa Veijonen." (Jussilan suku. 1999. s. 118). Onhan siitä ollut puhetta, että venäläiskoneet ujelsivat Viipurin taivaalla Kirsti-tädin synnyttäessä esikoistaan. Mutta vasta huomasin, että Osmo syntyi samana päivänä kuin Marski oli syntynyt. Venäläisillä oli siis erityinenkin syy onnitella syntymäpäivää. Ja niinhän sen tekivät kuin häviäjien kuuluu iskeä Jerusalemia vastaan. Tänään Osmo Pöysti löytyy osoitteessa http://koti.japo.fi/~opoysti/ viettämässä 60-vuotispäiväänsä. Jos joku haluaa onnitella niinkuin minä, iskeä veljeä 30 euroalla, niin sen voi tehdä osoitteeseen Parkkuu. Mannerheimia emme enää voi onnitella, mutta onneksi on Osmo.
3. JERUSALEM. Ei siinä mitään sattumaa ollut, että kun puolet Pirun kuudesta vuosituhannesta oli kulunut, eli vuonna 3000 ja 3000 vuotta sitten, perustettiin kaupunki Jerusalem! Se kaupunki on ikuinen Israelin pääkaupunki! Ja vain maailman pimeät Perkeleen johdolla käyvät sitä vastaan. Ja tietenkin siten, että me heidän vastakohtanaan tarkalleen tiedämme ennalta heidän tekonsa! Pakanat tallaavat Jerusalemia vielä kerran 3,5 vuotta, mutta sitten Messias hallitsee ja häviäjät ovat poissa, hävinneet ja hävinneitä ikuisesti!
4. TÄMÄ PÄIVÄ. Tämä päivä 4. 6. 2004 on esikuvaa myös Kolmiyhteisestä Jumalasta. Kolme päivää on sodittu neljännen päivän alkaessa. Jerusalem - Rauhan maja ihmisten keskelle. Lopullinen täyttymys vasta kuudentena päivänä. Seitsemäntenä, kun se levätty kesäkuun ensimmäinen tai seitsemännen vuosituhannen ensimmäinen vuosi otetaan huomioon.
Eletty 6000 vuotta löytyy Jerusalem keskellään.
Sodittu 6 päivää löytyy tämä vuorokaudenvaihde keskellään.
Elettävä 6 vuotta löytyy keskellään seuraava:
5. SYYSKUUN 11. VUONNA 2004. Tämä päivä on päivä, jona Paholainen tulee parodioimaan, todistamaan Jerusalemin kaupungin perustamista 3000 vuotta sitten. Niinkuin jo päivälleen todisti Aadamin syntymää iskulla WTC:n torniin, Israelin syntymää ulkoministerin murhalla ja exodusta iskulla Madridiin. ONNEA KUUTOSEN KESKELLÄ OLEVILLE! ONNEA VOITTAJILLE!
Suomen profeetta Harri Veijonen 3. 6. 2004.
http://go.to/veijonen
4. kesäkuuta!
Lippu liehuu
1
1043
Vastaukset
- zxc
HUIJASIN !!!!
EI SE MITÄÄ LOPPUNU !!
HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAGHHA
KYLLÄ MÄ OON LAPSELLINEN...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000004774086
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753504Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1391911Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3021651- 881524
- 831509
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531186Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Uudessa testamentissa on kaksi ristiriidassa olevaa kastekäskyä
Uusi testamentti käskee kastamaan kahdella eri tavalla. Näinhän ei voi olla. Ilmiselvään ristiriitaan on löytynyt selity2671146Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois721091- 631031