Ollaan reilu 20v pariskunta, toinen aloittaa opinnot yliopistolla ja toinen käy töissä. Nyt on etsitty kämppää ja kaksi kiinnostavaa löytyi. Toinen olisi Toppilassa Paalikadulla ja toinen Puolivälinkankaalla Maahisentiellä. Molemmat alueet käsittääkseni aika rauhattomia, mutta kumpi on pienempi paha?
Toppila vai Puolivälinkangas?
muuttoa harkitseva
102615
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Toppilaan ei kannata muuttaa, siellä asuu kaikenlaiset hörhöt.. puolivälikangas on parempi paikka asua! :)
Ehdottomasti puolivälinkangas. (Meri-)Toppila on Oulun huonoin asuinalue.
Toivottavasti kämppä on puokkarin paremmalta puolelta. Maahisentie nimittäin on se jakaja.
Jos noista kahdesta pitää valita , niin todellakin puokkarille mielummin .
puok
Ihan sama ehkä justiin puokkari. Kumpiki parempia paikkoja mitä annettaan ymmärtää.
Ota sitten huomioon, että täällä kommentoi vain sellaiset jotka eivät ole täällä toppilassa käyneetkään, mutta hyvä kun ovat asiantuntijoita. Enpä ole vielä hörhöihin törmännyt, yöni saan nukkua rauhassa, kukaan ei häiritse jne. Kauppakin on lähellä ja keskusta.
kokemusta on toppilassa asumisesta, ja en toista kertaa astu siihen paikkaan. Toppilassa asuu kaikenmaailman entiset laitoshullut, maahanmuuttajat, lapsien hyväksikäyttäjät ja juopot.. Puokkarille suosittelen muuttamaan, maahisentiellä on tuttavia asunut ja ei ole ollut mitään ongelmia :)
me muutetaan myös maahisentielle ens kuun alusta :)
Toppilaan ei missään nimessä, yllä oleva oli kiteyttänyt alueesta kaiken tarpeellisen.
Meri-Toppilassa ollaan asuttu vuosia. Vaimo 7 vuotta ja minä 4 vuotta. Alue ihan rauhallinen. Asumme sellukadulla.Ainoa joka on vittumainen on isänöitsiä. 3kk kirjakurssin käynyt velliperse.
eikö isännöitsijä anna teidän möykätä yötä-päivää.....tosi surkee tapaus tosiaan.