Hyvää juhannusta vaan kaikille yksin oleville. Ehkä joku joskus löytää jonkun
ihmisen viereensä. Ja älkää teloko itteenne:)
Hyvää juhannusta yksinäisille.
9
172
Vastaukset
- Hullu1111
Kiitos. Tapan ehkä itseni tänään.
- joku jostain M
Kiitos ja Hyvää Juhannusta itsellesikin kuin myös muille yksin oleville.
- minä täällä
Minäkin kiitän ja toivottelen myös Hyvää Juhannusta kaikille muille yksin sitä viettäville. Itselläni taitaa olla jo aika mones juhannus yksin.
Juuri tuossa grillailin kabanossia, paprikaa, kesäkurpitsaa sekä Siikliä ja nautin ne yhden III-oluen kera - yksin. Toki siinä seuraakin ois saanut olla, mutta menee se näinkin, olen jo niin tottunut tälläiseen juhlapyhien viettoon. Päivemmällä kävelin keräilemässä luonnonkukkia ison kimpun - yksin, eli sentään "Juhannusta laitoin" ja mitseasiassa olen parhaillaan aika tyytyväinen olooni :)
Hyvää kesän jatkoa myös kaikille yksin - kaksin - tai vaikkapa kolmin... - Yksinäisyys tappaa
Hyvää juhannusta! Mä en vietä juhannusta ollenkaan, tuntuu pahalta, kun on ihan yksin. Olen ollut sisällä koko päivän ja kulutan aikaa tietokoneen äärellä. Olen masentunut myös. On paha olo, todella paha olo!
- ,.-
Kiitos, ja oikein hyvää juhannusta myös aloittajalle ja muille yksinäisille. Minäkään en vietä juhlapyhiä yksikseni. Liian pahalta tuntuu. Lepään vain viikonlopun.
- Finnish McGyver
Aamulla heräsin jalkakramppiin, hyvä etten en saanut jotain lihasvammaa siitä.
Nukuin pommiin, piti käydä 10 km päässä kaupassa että on syömistä tälle vitun viikonlopulle.
Tulin kotiin, latailin pornoa tylsyyteen. Nukahdin sängylle kesken kaiken tylsyydestä.
Näin painajaista.
Heräsin, kävin 2-3 kertaa tupakkalla.
Taidanpa ruveta siivoomaan paskaista huonettani kun ei ole mitään parempaa tekemistä.
Jee, juhannus! - jaakkonen 24/7
juu hyvää jussia.
Olenko ainoa ihminen, josta tuntuu että on jumissa maailmassa, missä ei ole lähelllekkään oman ikäistä/ ajattelitasoista ystävää?
Aika onnetonta kun ei tule toimeen ihmisten kanssa, vaikka yrittäisikin
mu eiköhä aika kulu tietokoneella istuessa... - Itse olen mökillä...
mutsin ja vanhemman siskoni kanssa. Grillasin, vaikka ns. seuraa onkin, niin melko yksinäiseltä täällä tuntuu olla. Alkoholiakaan ei voi ottaa, kun mutsi ei tykkää siitä :(
- yksi nainen vain
hyvää juhannusta :)
Ite taidan mennä tänään aikaisin nukkumaan unirästit pois... ja huomenna jos siivoilis, tai jos ei sada niin pitkä lenkki.
On ihan kivan rauhallista kaupungissa, ja talossa kun näköjään naapurit on kaikki lähteneet muualle jussinviettoon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837