miten saa kuvat koneelta sähköpostiin liitteeksi?? en oikein osaa laittaa sitä mihin kuvat kuuluu tallentaa kun ne laittaa koneelle olisin tosi kiitollinen vastauksesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miten kuvat koneelta sähköp...
...
3343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
MIKÄ SÄ-POSTI ??????????????????????????????
kun teet uutta sähköpostia ja haluat liitteeksi kuvan ,tarvitsee vain valita yläreunasta lisää tai insert kielestä riippuen . Sieltä lisää tiedosto tai file attchment. enää tarvitsee hakea kuva tai muu tiedosto koneelta ja painaa liitä.
Jos kuva on jo koneellasi Klikkaa kuvaa Oikealla korvalla ja valitse vasemmalla klikaten Lähetä>Sähköpostin vastaan ottaja, niin otlook express avautuu ja kuva menee automaatisesti liitteeksi sähköpsotiisi.
Jos taas haluat kopsata kuvan tai tekstiä esim. nettisivuilta, niin paina hiiren vasen korva alas
ja vedä kuva tai teksti siniseksi klikka sitten sinistä osaa Oikealla korvalla ja valitse KOPIOI
mene sitten sähköpostiisi ja klikkaa siellä Oikeala korvalla ja valitse LIITÄ niin kuva tai teksti siirtyy sinne minne sen haluat siirtyvänkin.