Ahvenanmaalle suunnitellaan perustettavaksi islamilainen kulttuurikeskus ja moskeija. Maarianhaminaan on nyt suunnitelmissa rakentaa moskeija ja paikaksi
he ovat valinneet torinkulmilla olevan kerjäläispatsaan edesdä ja näin se on kaikille islamilaisille heti käytettävissä. Ahvenanmaa on kunnostautunut ottamaan paljon islamin uskontoon kuuluvia muuttajia ja jonka myös Tarja Halonenkin totesi tansiessaan ripaskaa hurdapukuisten naisten kansa vierailullaan saarelle.
Mammuille tullaan opettamaan hevosmiesten kieli eli ruotsi ja näin heistä tulee aitoja rantarosvoruotsalaisia. Ensimmäisenä vuonna tarkoitus ottaa noin 50000 mammua. Koko Manner-Suomi kannattaa mammujen sijoitusta Ahvenanmaalle ja näin myös rotu vahvistuu kuin itsestään. Ahvenanmaalaisten oma kulttuurikin on muutoinkin lähimpänä mammurosvouskulttuuria, kun vielä muistamme entiset merirosvoukset, kun saarelaiset ryöväsivät viattomia merenkävijöitä.
Ahvenanmaa on edelläkävijöinä, onnittelut sinne heti ja miten
Totuus on tuossa
0
175
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161