Ahvenanmaalle suunnitellaan perustettavaksi islamilainen kulttuurikeskus ja moskeija. Maarianhaminaan on nyt suunnitelmissa rakentaa moskeija ja paikaksi
he ovat valinneet torinkulmilla olevan kerjäläispatsaan edesdä ja näin se on kaikille islamilaisille heti käytettävissä. Ahvenanmaa on kunnostautunut ottamaan paljon islamin uskontoon kuuluvia muuttajia ja jonka myös Tarja Halonenkin totesi tansiessaan ripaskaa hurdapukuisten naisten kansa vierailullaan saarelle.
Mammuille tullaan opettamaan hevosmiesten kieli eli ruotsi ja näin heistä tulee aitoja rantarosvoruotsalaisia. Ensimmäisenä vuonna tarkoitus ottaa noin 50000 mammua. Koko Manner-Suomi kannattaa mammujen sijoitusta Ahvenanmaalle ja näin myös rotu vahvistuu kuin itsestään. Ahvenanmaalaisten oma kulttuurikin on muutoinkin lähimpänä mammurosvouskulttuuria, kun vielä muistamme entiset merirosvoukset, kun saarelaiset ryöväsivät viattomia merenkävijöitä.
Ahvenanmaa on edelläkävijöinä, onnittelut sinne heti ja miten
Totuus on tuossa
0
141
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka732835GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431107- 831082
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja49917Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!24898- 67838
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39822- 44802
- 52794
- 71750