Lippujen tilaus ennakkoon?

Marinkainen

Mistä olette tilanneet liput ennakkoon esim. musikaaleihin, nähtävyyksiin yms?

Keskustelujen perusteella nuo ennakkotilaukset ovat välttämättömiä, ei pelkästään hinnan, vaan myös jonotuksen välttämiseksi.

Antakahaan kokeneet Lontoon kävijät vinkkejä ensikertalaisille:)

4

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paikan päällä

      Musikaaleihin ja teattereihin ei missään nimessä kannata tilata etukäteen lippuja. Sieltä paikan päältä saa ns. puolihintalippuja pilvin pimein. Käytännössä kaikkiin näytlöksiin saa niitä half-price lippuja monestakin kohteesta siinä Leicester Squaren ympäristöstä.

      Nähtävyyksistäkään ei oikein minulle tule mieleen mihin kannattaisi tilata etukäteen. Ainoastaan Ceremony of Keys on sellainen mihin täytyy tilata liput etukäteen.

      Kysele hotellista esim Madame Tussaudiin jos olette menossa tai London Eyehin. Niihin kun yleensä on jono. Muihin nähtävyyksiin ei niinkään paitsi ehkä Toweriin.

    • musikaali

      Tilasin helmmikuussa 2011 2 lippua täältä: http://www.lontoonmusikaalit.fi/ liput We will rock you musikaaliin. Näytös oli tiistaina illalla, ja silloin ainakin lippuja olisi saanut ostettua vielä paikanpäälläkin, ja lippukojuista. Matka toteutui maaliskuun lopulla, jolloin Lontoossa oli jo ihana kevät.

    • 135135

      Leicester Squaren varaan ei välttämättä kannata lipun ostoa jättää, jos haluaa johonkin tiettyyn esitykseen. Meidän porukasta osa halusi säästää ja ostaa lippunsa Phantomiin puoleen hintaan, mutta ilman jäivät (vaikka teatteri ei loppujen lopuksi ollut edes täynnä). Me muut olimme käyneet pari päivää aiemmin teatteri lippukassalla. Minä suosittelisin siis teatterin omaa lippukassaa.

      • IlariH

        Nyt löytyisi 4 lippua Phantom of The operaan Her Majesty's Theatressa 29.10.2011 klo 19.30. Ketä kiinnostaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7152
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      88
      5341
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3420
    Aihe