räjäytetään koko saari

hesalainen..'

ahvenanmaa olisi hyvä paikka naton harjoitus pommituksille. ja samalla pikku hiljaa voisi räjäyttää koko saaren pois maailman kartalta ei sitä paskaa kukaan kaipaa .

16

184

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Räjäytätkö meidät täällä asuvat mukana vai miten olet ajatellut. Melkoinen menetys noin taloudellisetikin Suomelle, mutta ... Ja ainakin minä (muut 28000 ahvenanmaalaista jäisimme kaipaamaan kotiamme.

    • missä mennään

      Ei sitä mätäpaisetta ja sontakasaa kukaan kaipaa.

    • Mätäpaiseista ja sontakasoista ei kukaan ole puhunut, mutta Ahvenanmaata kaipaisin todella, jos se häviäisi. Kauniinpaa ja mukavampaa seutua saa etsiä.

      • näinhän se on

        Karmeimpaa ja punkkisempaa paikkaa ei tarvitse etsiä se on Ahvenanmaa.


    • Vanha provo...

      eikö älykkyysosamääräsi riitä parempaan?

      Voi v***tu mikä nuija!!!!!


      Ruahhahhaahaaahaaaahhhhaaaa!!!!!

    • suomalainen...

      jospa muuttaisitte ruotsiin. kun osaatte jo kielen ettekä suomea puhu, eikä teitä edes haluta tänne suomeen mielummin katson stadissa somaleita ja romaneita kun ruotsia puhuvia pellejä.

    • Miksi meidän pitäisi muuttaa Ruotsiin? Jos te ette halua meitä, niin mieluummin me sitten itsenäistytään kuin Ruotsiin liitytään. Emme me ruotsalaisia ole! Kummallista, että äidinkieli voi tehdä pellen. En oikein ymmärrä logiikkaasi.

    • Hyvä näin

      Pelle mikä pelle ei siitä miksikään muutu vaikka puhuisit siansaksaa.

      • Pelle tai ei, mutta miksi meidän kotimme pitäisi tuhota ja meidän muuttaa Ruotsiin?


    • Ei kannata vastailla

      tms. moisille nuijille. He mellastavat täällä palstalla, koska ovat joskus kuulleet että isot pojat, joilla on henkselit, ovat sanoneet jotain tuon suuntaista.
      Nämä nuijat yrittävät sulautua näihin isoihin poikiin, mutta kuten on nähty, ei heidän verbaliikkansa pysty kuin toisten matkimiseen.
      kaiken lisäksi heillä varmaankin itsetunto nousee, kun pääsee täällä huutamaan. Koulussa hän huutanut kuin silloin, kun ylempi luokkalainen väänsi korvasta taikka jonkun muun kiusauksen jälkeen. Tietysti tämä sitten sosti heikompiaan, repi kärpäsiltä siipiä jne. jne.

      Noille nuijille vastaaminen on siis yhtä tyhjän kanssa, ja miksi innostaa nuijaa? Ne lopettavat typerät kirjoittelunsa, kun kukaan ei reagoi niihin.

    • Tiesi tämän

      Ompa sontahurrilla nyt läpiä vai mikä hurripaskolainen oletkaan.

      • ålanderi

        Kirjoituksesi on harvinaisen typerä ja lapsellinen, ja kertoo jo itsessään syyn sille, että ainevalintoja ei jätetä koululaisille itselleen, vaan niistä päättävät tahot, joilla on jo ikää, kokemusta ja järkeä.

        Ja lopuksi, koko asenteesi on syvältä!


      • Hah sinulle
        ålanderi kirjoitti:

        Kirjoituksesi on harvinaisen typerä ja lapsellinen, ja kertoo jo itsessään syyn sille, että ainevalintoja ei jätetä koululaisille itselleen, vaan niistä päättävät tahot, joilla on jo ikää, kokemusta ja järkeä.

        Ja lopuksi, koko asenteesi on syvältä!

        Rasisminne on raukkamaista kiihkoilua, että pure siitä sontaloinen.


    • whoota?

      Taloudellisesti suuri menetys, whot? :D Ei tarvitsisi antaa enää teille mania täältä manner-suomesta, sehän olisi plussaa!

    • ålanderi

      Kanske borde du stoppa lite dynamit i ditt arsle och spränga dig själv i små bitar....världen är en bättre plats utan dig.

      • 228w

        Det är de här samma typerna som alltid härjar på RKPdebatten, de sitter dygnet runt och skriver skit om oss finlandssvenskar.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2234
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      171
      1965
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      45
      1904
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1614
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      64
      1469
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      189
      1460
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1211
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      31
      1064
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1053
    10. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      72
      1021
    Aihe