Hyväksymiskirje poissaolemisen jälkeen.

Saankohan uuden hyväksymiskirjeen TKK:lle lukuvuoden poissaolon jälkeen vai pitääkö nyt mennä kaivelemaan kirjoituspöydän laatikoita ja etsiä se?
Kiva olisi saada opintotukihakemukset ja fuksioppaat tulevalle lukuvuodelle...
1237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

saat uuden kirjeen missä on toimintaohjeet. siinä on kaikki tarvittava tieto
opintojen aloittamisesta.

btw mitä sä paperisella opintotukihakemuksella teet?
sen voi kait nykyisin täyttää suoraan netissä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KKT123 kirjoitti:

Saankohan uuden hyväksymiskirjeen TKK:lle lukuvuoden poissaolon jälkeen vai pitääkö nyt mennä kaivelemaan kirjoituspöydän laatikoita ja etsiä se?
Kiva olisi saada opintotukihakemukset ja fuksioppaat tulevalle lukuvuodelle...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu