Taittopiippuseen ilmakkoon tarvis saada kantohihna. Tässä on synteettinen tukki että takaruuvin pitäs varmaan olla koneruuvi eikä puuruuvi? Mistä saan hyvän ja mahd.halvan hihnah ja kiinnikkeet ilmakkoon?
ilmakkoon kantohihna
7
206
Vastaukset
- m
Vanhoista sukkahousuista saa hyvän kantohihnan . Ei tarvitse ruuvejakaan. Miksi muuten tarvitset ilmakivääriisi kantohihnan?
- ????
miten tehdään sukkahousuista kantohihna??
- Suikkis Man
Katso Niksi-Pirkasta!
- teeseite
Ota huomioon että synteettinen tukki voi olla ontto kun sitä takatukin kantohihnan kiinnikettä suunnittelet.
Kantohihnan lenkin voi rakentaa vaikkapa itse kun ottaa mallia muutamasta aseesta, pientä sorminäppäryyttä. - A. Siantuntija
Kyprokkiankkurilla synteettiseen tukkiin, kyllä pysyy.
- Kumi N. Aama
Polkupyörän sisäkumi on hyvä ja joustava ihan kuin ilmakiväärikin
Ja kiinnityksen voi hoitaa ihan Jeesusteipillä! - kamalatykki
Ostin hetken mielijohteesta impun, camon cf 30:sen, 290 m/s lähtönopeus, onhan tuo aika lutku kun on tottunut sotilaskiväärillä ampumaan, mutta ihan mukava napsutella pahvitauluun pihamaalla, 25 metriin impputaulu.
Metsästyskivääristä irroitin nikonin kiikarin ja asensin sen imppuun. Kokeilun vuoksi sulatin impun patit täyteen tinaa, tinalangasta otin noin 3-4 mm pätkän ja tökkäsin sen luodin "peräreikään" :) ja sulatin pienellä liekillä tuollaisella pienellä kaasujuottimella, 50 luotia tuunasin, ehkä kolmanneksen painavampia luoteja tulee, lautaan kun ampuu niin kuulee äänestä että painavampi kuti.
Pystyy juottamaan myös kaksi luotia peräkkäin kiinni toisiinsa mutta tuola cf 30:sellä ei voi sellaisia ampua kun on tuo vipuviritys ja luoti asetetaan tuohon luotisiltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka782464- 671435
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww811301EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111182- 79895
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19890- 54763
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta98736Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe29731- 30686