Petskun mälläsi Santanderin Ferrarin

Tällaisen Petsku juhannuksena mälläsi

"Rekisteritunnus: JNB-60
FERRARI 360 MODENA 2ov
Iskutilavuus: 3580cm3
Käyttöönotto:24.10.2000
Katsastettu: 21.10.2010
Seur.kats.:24.06. - 24.10.2011
Vakuutus: Tryg
Omist: Santander Consumer Finance Oy, HELSINKI
Halt:E4 Corporation Europe Oy, VANTAA
Ajoneuvolla muita omistajia/haltijoita (toim. huom.: mm. siis Petsku eli Petsku ei omista autoa saati ole auton päähaltija)."

Siinä onkin räiheä jätkä, joka ajaa 11 vuotta vanhalla osamaksu-ferrarilla, jonka haltijakin on vielä firma, eikä kaveri itse!
382888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Jos tarve vaatii Petzku ostaa tuollaisen uutena pelkillä taskurahoilla. Jatkakaa kateelliset "salapoliisit" tonkimista kun omassa elämässä ei tapahdu mitään ...

Äänestä
  • No jos ne "taskurahat" (150.000 e) tulevat autopesulan pitämisestä, niin eihän sitten mitään....

    Äänestä

  • Kerrotko sitten miksi valtion piti maksaa Petskun varattomuuden takia oikeudenkäyntikulut siitä osamaksubemarivakuutuspetoscasessa?

    1Äänestä

  • Petsku (on muuten Petteri tai Peter,ei mikään muu) on niin rahoissaan,että oikeudenkäyntikulutkin meni veronmaksajien maksettavaksi.V***u mikä luuseri.

    Äänestä

  • WhPower kirjoitti:

    Petsku (on muuten Petteri tai Peter,ei mikään muu) on niin rahoissaan,että oikeudenkäyntikulutkin meni veronmaksajien maksettavaksi.V***u mikä luuseri.

    Kuka ja mikä taho suosii ja suojelee näitä irakin kurdeja?? ovat muuten maailman rikollisin ja vaarallisin kansa.mikään maa ei halua heikäläisiä asumaan maahansa. TRE ja HKI heitä on huumehommissa pilvin pimein.

    Äänestä

  • PETSKU HYVÄ JÄTKÄ!SOS PUMMIT KATEELLISIJA: KAIKKEA HYVÄÄ SULLE PETSKU ÄLÄ VÄLITÄ NÄISTÄ PASKOISTA !!!!!

    Äänestä

11 vuotta vanha Ferrari on korkeintaan 100k. Ainoastaan persaukiset turvautuu Santanderiin.

Äänestä

Eiköhän tuo ole ollut todellisuudessa tuon n 100k hintainen auto, kuluineen ja korkoinen...60kk, 5,9%+kulut... n. 115-120k... ja pieni pyöristys ylöspäin, niin on mediaseksikkäämpi uutinen uutisoitavaksi.

Äänestä

Pezkut ja muut irakin kurdit ovat pääsääntöisesti HUUMEJENGEJÄ .( samaa rikollista porukkaa kuin TRE pizzerian polttajat.jossa kuoli usea turha henkilö) älkää vaan suojelko rikollisia sekin on rikollista.

Äänestä

Kuka muistaa autovuokraamon, joka vuokrasi keltaista Modenaa (JNB-60)? KO autovuokraamo meni konkkaan, ja niiltä jäi mm. yksi yli 100.000 kilometriä ajettu Ferraria maksamatta. KO Ferrari maksoi maksimissaan noilla kilsoilla 75T€.

Eikö toi ku..taja osaa suomea kun se väittää itse omistavansa auton? ja maksaneensa siitä 150T€. Kaveri on pellejen kuningas!!1

Äänestä

Vuoden iso pelle jatkoi toikkarointiaan. Ensiksi pesi rahaa isosti, koska hänen *uusi' Ferrarinsa on Suomen ajetuin auto. Kyseinen auto on autovuokraamon Ferrari, jonka mittarissa on vähintään 150.000 kilometriä. Tuollaisen 360 Modenan hinta on maksimissaa 65.000€. Vastaavan alle 60Tkm ajetun saa 90.000 €..... Tosin pelle on voinut maksaa pari kamelia ja 150.000€. Tosine pellelle ei ole varaa maksaa omia asianajajakuluja.

Pelle on tekee paljon rahaa pesemällä kaverien autoja. Verotietojen mukaan kaveri tienaa noin 15.000€uroa vuodessa eli vähemmän kuin työtön pummi:)

Eikä Tanskassa ole laki, jonka mukaan rikolliset maahanmuuttajat palautetaan kotimaahansa?

Äänestä
  • Sveitsissä tehdään ainakin niin!

    Äänestä

  • Berna kirjoitti:

    Sveitsissä tehdään ainakin niin!

    Eipä kannata sitten mennä Ranskaan ja Veittiin

    Äänestä

Bemarin vakuutuspetos oikeudenkäynnissä Petsku todettiin varattomaksi elikä hänellä ei ole varallisuutta eikä tuloja. Valtio maksoi rosiksen.

E4 firmassa on mukana joku luottotiedot omaava henkilö koska muutoin Santander ei olisi myöntänyt rahoitusta yritykselle eikä varsinkaan autoon.

Petsku ei omista senttiäkään kyseisestä autosta. Kundin firmojen liikevaihtokaan ei ole juuri kummempi kuin keskituloisen perheen ansiot joten "bisnesmieheksi" tituleeraus ontuu aika raskaasti.

Äänestä

Pezku on HUUMEKURIIRI ja välittäjä. eli tunnisteet toljottava katse ja isot tatuoinnit paljastaa rikolliset ja narkkaritkin.

Äänestä
  • missä kuriirit kuljettaa huumeitaan?

    Perseessään.

    Ps. En todellakaan tiedä P. A.:sta mitään enkä ota siis kantaa mitä touhuaa.

    Äänestä

  • Tiedätkö muuten: kirjoitti:

    missä kuriirit kuljettaa huumeitaan?

    Perseessään.

    Ps. En todellakaan tiedä P. A.:sta mitään enkä ota siis kantaa mitä touhuaa.

    Ja suonissaan .veressään missä vaan ja onhan heillä reput joka paikassa missä liikkuvat.osaavat huumehommat kohtuu hyvin.

    Äänestä

Jos tuon hinta on se Petskun sanoma 150 000 euroa, niin Petskun pitää maksaa valtiolle autoetua vähintään reilut 2000 euroa kuussa, koska tuohan on työsuhdeauto. Miten sillä on varaa maksaa 2000 euron autoetu/kk, jos sillä ei ole varaa maksaa 2000 euron oikeudenkäyntikuluja?

Äänestä
  • Ehkä se huomasi itsekkin ettei ole varaa ja siksi niittasi auton liikennemerkkiin?

    Äänestä

taitaa olla petsku persauki tai rahat tulla jostain hämäristä lähteistä, jos ei ole varaa maksaa parin tonnin oikeudenkäyntiä!!!

Äänestä

Omistaja: Pankki/rahoitusyhtiö Haltija: Firma.
Firman varoista hoidetaan lyhennykset jne. Loppupeleissä sillä ei ole merkitystä, kuka autolla ajelee ja jos ajelija saa jonkun korvausvelvoitteen, niin firmasta ei aleta ulosmittaamaan rahaa korvausvelvoitteeseen.

Äänestä

Vastuuhenkilöitä (kavereita/yhtiökumppaneita/bulvaaneja) riittää niin kauan kuin joku uskoo liirum laarumeita muttei ymmärrä yhtiön tunnuslukuja ja sitä että todellinen vastuuhenkilö herra P. elää kuplassa ja uskoo varmasti itsekin parempaan huomiseen mutta ei hyvältä näytä silloin kun varaton ja velkainen nappikauppias leikkii Donald Trumpia.
Seuraavina vuosina tullaan lukemaan Petskun linnatuomioista jotka tulee petoksista, törkeistä petoksista, velallisen törkeästä epärehellisyydestä, kavalluksista ja kaupparekisterimerkinnän ilmoitusvelvollisuuden laiminlyönnistä.
Sitten tulee ehtoollinen tuomio noin 20 kuukautta, liiketoimintakielto 5 vuotta koska teko on tahallinen ja noin 300000 euron korvausvaatimukset.
Jatkon tietää vasta sitten miten "bisnesmies" reagoi tilanteeseen ja karistaako hän Suomen maan tomut jaloistaan.
En usko että egostaan luopuu ihan nopeasti.
Näin se menee. Harmi ettei kaveri tiedä kohtaloaan ellei lue tätä ja yritä tehdä muutosta.

Äänestä

mien välitä mitä petskusta puhutaan mutta onko sitä tällä petskulla emäntää kun täälä oesi yks akka vaella ukkoo itelleen oon petskua vanhempi jo ja 160cm ja 90killooo paenava akka savosta,tuu petsku tänne nilsiään asumaan ni eivät hauku kokoajan sinua muut kuin koerat

Äänestä
  • nii ja voetas laettaa sehi pitseria vae mikä kepappi se olikkaan tuoho entiselle krillille ku se on nyt jo ollu tyhjillään kauvan aekoo

    Äänestä

  • Hahahahah. Räkänen kaksio jossain slummissa. Hyvää ironiaa.

    Äänestä

  • Me like kirjoitti:

    Hahahahah. Räkänen kaksio jossain slummissa. Hyvää ironiaa.

    Firman toimialat: (Rekisteröity: 01.10.2009)
    Yhtiön toimialana on autopesulatoiminta. Yhtiön toimialana on myös sekä uusien että käytettyjen autojen, moottoripyörien, veneiden, perävaunujen ja moottorikulkuneuvojen, näiden sekä näihin liittyvien pesu-, poltto- ja voiteluaineiden, lisälaitteiden, tarvikkeiden, varaosien ja varusteiden osto-, myynti-, tuonti-, vienti-, välitys-, asennus- ja korjaustoiminta sekä moottoriajoneuvoihin liittyvä kilpailu- ja rakentamistoiminta. Yhtiön toimialana on kiinteistönhoito-, kiinteistöjen, rakennusten ja rakennelmien, huoneistojen, katujen ja pihojen pesu- ja puhdistustoiminta sekä isännöintipalvelut. Yhtiön toimialana on myös siivous-, pesu- ja puhdistusliiketoiminta sekä pesuaineiden ja tarvikkeiden sekä niihin liittyvien tuotteiden kauppa. Lisäksi yhtiön toimialana on rakennuspelti-, talonrakennus- ja rakennussaneeraustyöt, kuorma-autoliikenne, pakettiautoliikenne, taksiliikenne, tavaraliikenne, ahtaustoiminta ja maanrakennustyöt, maa- ja vesirakentaminen sekä maa-ainesten myynti. Lisäksi toimintaan kuuluu edellä mainittuihin aloihin liittyvä toiminta ja niihin liittyvien tarvikkeiden kauppa. Lisäksi yhtiön toimialana on rakennus- ja saneerausliikkeenä toimiminen, kaikenlainen huoneistojen ja rakennusten kunnostus-, saneeraus-, rakennus-, maalaus-, puhdistus- ja viimeistelytyö. Lisäksi yhtiön toimialana on huonekalujen ja kalusteiden sekä sisustustekstiilien, sisustuskalusteiden, sisustustarvikkeiden ja laitteiden sekä valojen, valaisimien ja valaistus- ja sähkölaitteiden ja -tarvikkeiden maahantuonti, markkinointi, osto-, myynti-, tuonti-, vienti-, välitys-, asennus- ja korjaustoiminta sekä kauppa. Yhtiön toimialana on myös markkinointitoiminnat, varainhankintatoiminnat, mainoksien ja ohjelmien suunnittelu ja valmistus, levikki- ja mediavälitys ja niihin liittyvä vienti ja tuonti, transit-, tukku- ja vähittäiskauppa sekä agentuuritoiminta, kansainvälinen edellisiin liittyvä välityskauppa, puhelinmarkkinointi- ja viestintätoiminta, ilmoitusmyynti ja hankintapalvelut sekä lopuksi edellisiin liittyvä konsultointi- ja kaupanpalveluiden harjoittaminen ja liikkeen johdon konsulttipalvelut, käännös-, tulkkaus- ja sertifikointipalveluiden tuottaminen, terminaalihuolto ja liikennealan palveluiden tuottaminen, sekä agentuuritoiminta. Av-, videokuvaus-, valokuvaus-, radio- ja televisio-ohjelmiin liittyvä suunnittelu, tuotanto ja konsultointipalvelut sekä speaker- palvelujen tuottaminen ja välittäminen, sekä ohjelmapalvelutoiminta ja myös elämysmatkojen järjestämispalvelut. Yhtiön toimialana on myös henkilöstöravintola, ravintola- kahvila-, catering- ja pitopalvelutoiminta. Lisäksi yhtiön toimialana on liikunnan ohjaus, kuntosalitoiminta, urheiluhieronta ja hieronta sekä tanssin, musiikin ja liikunnan opetus, koulutus ja konsultointi. Yhtiön toimialaan kuuluu myös toimistotyöt, mainostoimistotoiminta, mallityöt ja mainoskuvaus. Yhtiön toimialana on myös koti- ja ulkomaisten tuotantotilojen, liiketilojen, huoneistojen, asuntojen, ja kiinteistöjen, osakkeiden, osuuksien ja oikeuksien omistus, osto, myynti, vaihto, hallinta, valvonta ja vuokraustoiminta. Lisäksi yhtiön toimialana on elintarvikkeiden, tupakan, tupakkatuotteiden ja tupakointivälineiden, käsitöiden, lahjatavaroiden, metalli-, rauta- ja rakennuskoneiden ja erilaisten sähkö- ja muiden laitteistojen, mekaanisten- ja atk-laitteiden, vaatteiden, huonekalujen, niihin liittyvien tarvikkeiden, nahka-, kumi- ja muovituotteiden, alkoholituotteiden, kampaamo- ja kosmetiikkatuotteiden, urheilu- ja majoitustuotteiden, purje- ja urheiluveneiden, kulkuneuvojen, ja niiden osien (käytettyjenkin)- siis kaikkien näiden suunnittelu, valmistus, esittely, välittäminen, tukku- ja vähittäismyynti, osto, vuokraus, toimeksiannot, sekä niiden vienti ja tuonti ja yhteisökauppa. Yhtiön toimialana on myös työvoiman vuokraus ja välitys sekä toimiminen toimialapalveluna. Lisäksi yhtiön toimialaan kuuluu kaikkiin edellä mainittuihin toimintoihin läheisesti liittyvä toiminta, valmistus, konsultointi ja kauppa. Yhtiö voi omistaa kiinteätä omaisuutta ja käydä sillä kauppaa.
    Aikamoinen monitaituri? Helpompi laittaa "kaikki laillinen(ja laiton) liiketoiminta?"

    Äänestä

asianajajat kehoittaa laittamaan yhtiön toimenkuvaksi kaiken mahdollisen niin silloin ei tule riitaa kaupparekisterin kanssa. Naiivia mutta totta.
Itselläni on sama litania plus esim raviurheilu, veikkaus ja elokuvien tuottaminen.

Äänestä
  • Tomenkuvaksi kannattaa laittaa,kaikki laillinen liiketoiminta.

    Äänestä

Kaveri on Kuningas PELLE!

Äänestä
  • Keskenkasvuinen irakin kurdi. täynnä tatuointejaan. hyvin sopii jo suomenkin vankilakuvioihin.

    Äänestä

Niin kauon kun kokoomus on vallassa ei tällaisiin firmoilla kikkailuihin tulla puuttumaan kun puolueen väestä on taatusti yli puolet samanlaisia veronkiertäjiä mihin verrattuna tämä mamu on pikku pelle.

Äänestä

Nollatoleranssi suomeen. kaikki rikoksia tehneet mamut pitäisi välittömästi karkoitaa takaisin .

Äänestä

Ostiko herra Viiville porchen kuten lupasi vai pumppasiko vaan ?
No,katteetomia lupauksia annetaan kun on namua tarjolla.

Äänestä

Herää kysymys miksi joku ihminen laittaa kaksi arvoautoa lähes lunastuskuntoon vähän ajan sisällä?

luulisi, että arvoautojen omistajat ovat tarkkoja autoistaan.

Äänestä

Saa rahat vakuutuksesta.....Myydessä summa olisi paljon pienempi..

Äänestä

Mistä rahat... No v...tun pöllöt.

60 Tuhatta maksanut auto. Kertoo hinnaksi 150 tuhatta ja ajaa itse auton pöpeölikköön.

SELVÄ vakuutushuijaus ja tämän vuoden tili tehty!

Äänestä

Kamalan näköinen ja oloinen ukko. Onko pikkasen turhamainrn. Kunnon karva-gigolo.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MakeM67 kirjoitti:

Tällaisen Petsku juhannuksena mälläsi

"Rekisteritunnus: JNB-60
FERRARI 360 MODENA 2ov
Iskutilavuus: 3580cm3
Käyttöönotto:24.10.2000
Katsastettu: 21.10.2010
Seur.kats.:24.06. - 24.10.2011
Vakuutus: Tryg
Omist: Santander Consumer Finance Oy, HELSINKI
Halt:E4 Corporation Europe Oy, VANTAA
Ajoneuvolla muita omistajia/haltijoita (toim. huom.: mm. siis Petsku eli Petsku ei omista autoa saati ole auton päähaltija)."

Siinä onkin räiheä jätkä, joka ajaa 11 vuotta vanhalla osamaksu-ferrarilla, jonka haltijakin on vielä firma, eikä kaveri itse!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu