VOITTONEN VAIKENEE

Jumalan terve!

Olavi Voittonen vastailee poliisille ja medialle juuri kuin paantuneempikin ammattirikollinen!

"VOITTONEN VASTASI TOISTUVASTI SAMALLA LAUSEELLA PEDOFILIAA KOSKEVAAN KYSYMYKSEEN: "EN OTA KANTAA ASIAAN!"
10248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

O.Vkin on sairas yksilö. Mädäntynyt kala haisee ja pahasti.

Äänestä

Lisäksi on tullut jo aiemmin tutuksi käyttää oikeudenkäynneissä kommandopipoja henkilöllisyyden salaamiseksi. Muutenhan ne kyllä kuvastavat oikeinkin hyvin rikollisia henkilöitä.

Äänestä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011062713957062_uu.shtml

Asia on pyydetty ja saatu anteeksi, miksi sitä enään revitte.

Jeesus sanoi, että jos pyytää 7 kertaa anteeksi, niin tulee antaa.
Synnit anteeksi ja niitä ei saa kalastaa enään ylös.

VL usko on ainoa oikea usko.

Äänestä
  • Varmaan luit tämänki papan tapauksesta, joten tiedät kuinka tämä anteeksianto ja unohduskäytäntö ihan oikeasti toimii käytännön vl-talostelussa.
    Kokemusta on tuosta kieroilusta itselläkin.

    Äänestä

  • Frefreee kirjoitti:

    Varmaan luit tämänki papan tapauksesta, joten tiedät kuinka tämä anteeksianto ja unohduskäytäntö ihan oikeasti toimii käytännön vl-talostelussa.
    Kokemusta on tuosta kieroilusta itselläkin.

    Sitä käytetään bisneksessä myös

    Äänestä

Miksi niin monet roikkuu mukana vl-liikkeessä, vaikka päivittäin paljastuu mitä kauheimpia asioita vl-liikkeen sisältä.
Tänään Kalevassa esiintynyt nimetön todistaja oli jättänyt liikkeen ja sanoi, että nyt olo on helpottunut, koska kannattaa rehellisyyttä, sitähän vl-liikkeen toiminta ei ole ollut vuosikymmeniin.

Äänestä

Ortodoksien kirkkohistoriassa on kertomuksia useistakin munkeista, jotka ovat piilotelleet rikollisia ja saaneet heidät kääntymään kristityiksi!

Äänestä
  • Tarkoitat varmaan, että nämä rikollisia piilotelleet munkit ovat saaneet muut kääntymään ortodokseista kristityiksi.

    Äänestä

"Olavi Voittonen vastailee poliisille ja medialle juuri kuin paantuneempikin ammattirikollinen!

"VOITTONEN VASTASI TOISTUVASTI SAMALLA LAUSEELLA PEDOFILIAA KOSKEVAAN KYSYMYKSEEN: "EN OTA KANTAA ASIAAN!"

Äänestä

Rivi-vl:kään ei halua puhua pedofiliasta eikä hoitokokouksista. Sen sijaan pyritään kääntämään ajatukset muualle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iäksi!!! kirjoitti:

Jumalan terve!

Olavi Voittonen vastailee poliisille ja medialle juuri kuin paantuneempikin ammattirikollinen!

"VOITTONEN VASTASI TOISTUVASTI SAMALLA LAUSEELLA PEDOFILIAA KOSKEVAAN KYSYMYKSEEN: "EN OTA KANTAA ASIAAN!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu