Kävin eilen turun vehossa kysymässä koeajoa uudella Acco Type-s:ällä, mutta myyjä sanoi, etää niitä ei ole ku vaan maahantuojalla 1 kpl. Kuinkas uskottavalta tämä juttu kuulostaa. ihmettelen, että miksi noita S:iä ei ole jo koeajonoon. Ihmiset haluaisivat jo ostaa niitä vehkeitä. Täytyykin sit odottaa vielä enemmän aikaa. Toivottavasti ehtii ennen koeajamaan facelift Type s:än ennen kun tulee kokonaan uusi malli!
Honda accord type s- HÄÄH
Type S:ää odotteleva
2267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jospa kyse onkin siitä, että koeajoautoja kyllä löytyy tosiostajille, mutta ei niille, jotka haluavat vain "koeajaa".
Kyllä Vehosta ja Magneetista voi varata tuon Type S:n koeajon ihan normaalisti. Vehosta vielä kysyin tuota mahdollisuutta puhelimitse, ja onnistuu.
Siis Olarin Vehosta.
Asiaa ehkä auttoi se, että olen ostanut sieltä uuden auton pari vuotta sitten.
Kyllä. Olen itsekki ostanut Turun vehosta uuden auton vuonna 2008. Autoksi oli civic type r. Nyt haluaisin vaihtaa sen accord type s:ään. Eli myyjä tietää, että olisin todellinen ostaja. Ja silti ei ollut koeajoautoja. Eikö maahantuoija kiinnosta ollenkaan, saavatko he myytyään heidän type s:ät?