Uimashortsit?

kysyjä098

Hei, Onko Miamissa "pakollista" käyttää uimashortseja? Kuulin jotain sellasta et pikku-uikkarit on siellä homojen tuntomerkki. Miten perherannoilla? Riittääkö sellaset hipster-mallin uimahousut (ei siis sellaset pienet vaan sellaset bokserimallin mis on vähän lahjetta mut on kuitenki ihonmyötäset) vai tuleeks niistä joku rantavalvoja sanoo jotai?

8

584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei pakkoa

      Homot kuulemma käyttävät suomalaismallisia uikkareita ja heterot pitkälahkeisia shortseja. Molemmat mahtuvat samoille rannoille, joten ei niistä kukaan tule valittamaan. Taitaa olla enemmäan itsetuntokysymys! Itse olen uinut siellä ihan normaaleissa suomalaisuikkareissa ja saanut olla ihan rauhassa niin homojen kuin heteroidenkin puolesta (enkä siis ole kuitenkaan homo).

      • speedoboxer

        Kerrotko vielä millainen on suomalaismallinen uimahousu?


      • 12+4
        speedoboxer kirjoitti:

        Kerrotko vielä millainen on suomalaismallinen uimahousu?

        Speedo, banana hammock. Kylla katsotaan pitkaan ja naureskellaan selan takana. Aidit peittaa lasten silmat ettei tarvitse nahda teidan perhekalleuksia.
        Homoksi luokitellaan vaikka ei sita pain naamaa tulla sanomaan niinkuin Suomessa.


      • speedoboxer
        12+4 kirjoitti:

        Speedo, banana hammock. Kylla katsotaan pitkaan ja naureskellaan selan takana. Aidit peittaa lasten silmat ettei tarvitse nahda teidan perhekalleuksia.
        Homoksi luokitellaan vaikka ei sita pain naamaa tulla sanomaan niinkuin Suomessa.

        Terveiset täältä Barcelonasta.
        Aika paljon näyttää täällä rannoilla olevan "suomalaisia".


    • 18

      Kaikki ihonmyotaiset uikkarit, oli lahkeita tai ei, ovat amerikkalaisten silmissa RIVOJA.
      Siita ei paase mihinkaan. Mutta jos sellaisissa valttamatta pitaa tulla yleisille rannoille niin sitten varmaan myos kestaa homottelun.
      Ja totta on etta taalla ei huudella ihmisille pain naamaa eika nimitella niinkuin Suomessa.

      • voi voi

        No, kenelle ne sitten "homottelee" jos kerta eivät päin naamaa huutele, niin kuin suomalaiset?
        Ps. Täällä suomessa ollaan kyllä vielä niin sivistyneitä, ettei tuolla uimarannoilla ketään homotella uimahousujen perusteella.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      344
      2004
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1629
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1311
    4. 143
      1158
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1151
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1151
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      79
      1042
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      962
    10. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      958
    Aihe