Pitkä aika menee

ennen kuin sinut näen, mutta eihän minulla lupa olekaan toivoa enempää. Helppoahan se ei ole: suloa ja tuskaa, mutta en voi itselleni mitään. Päivät hupenevat niin nopeaan.
489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miksi pitkä aika?

Äänestä
  • Aikataulut menevät ristiin ja viikon loma edessä. Eihän se ole kuin 12 päivää, ehkä, mutta paljon aikaa niin vähästä mitä kesää on jäljellä.

    Äänestä

Toivottavasti ei mene. Miten niin ei lupaa?

Äänestä
  • Jos lennonjohtotorni ei anna lupaa niin koneet pysyvät kentällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auringon kaipuu kirjoitti:

ennen kuin sinut näen, mutta eihän minulla lupa olekaan toivoa enempää. Helppoahan se ei ole: suloa ja tuskaa, mutta en voi itselleni mitään. Päivät hupenevat niin nopeaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu