Vielä hyvin muistan sen kuin eilisen päivän ja se oli vappuaatto ja ihmisiä oli lavatansseissa paljon se oli Kisan lava ja tango oli Tulisuudelma eli tiettävästi kai Kiss of fire tai jotain sinnepäin ja en ollut koskaan aikaisemmin tanssinut kertaakaan ja ei kai tyttökään ollut mutta toisiimme nojasimme ja väkeä oli paljon ja sitten pyysin häntä kanssani jäähylle en ymmärrä minkävuoksi koska en ennen aikaisemmin ollut kävellytkään metspolkua tytön kanssa kahden illalla ja kävelimme vain lyhyen matkan enkä kehdannut edes pussata enkä varmasti olisi vielä osannutkaan pussailla olin 16 vee silloin ja ehta ja ujo ja kokematon poika vielä ja tämmöinen oli mun ensimmäinen tanssini eli tangoni.
Ensimmäinen tangoni
mancesta
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minnuu elähytti kovast Unto Mosen Satumaa kappale. On kai se tango? Ratiosta kuultuna. Notkuin mie pojan jolppina tanssilavojen lähistöillä.
En uskaltanut tanssiin hakemaan montaakaan kertaa daamia. Jännitin ja kompuroin. Mut kyllä minä naisia ja muijankin sain.