Palstan toiminta päättynyt

tyottomyyskassat

Hei!

TE-toimiston, Kelan ja työttömyyskassojen yhteinen neuvontapalsta päättää toimintansa tänään.

Kiitos kaikille palstan asiakkaille ja hyvää kesää!

Terveisin Teppo työkkäristä, Kirsi Kelasta ja Tiina työttömyyskassasta

2

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jotain hyvääkin

      Hyvä, verorahat meni taas hukkaan.

    • Ainahan sitä hyvää

      Verorahat menevät säännöllisesti hukkaan joten siinä ei ole mitään valittamisen aihetta. Riippuu mitä sillä hukalla sitten kenenkin kohdallat tarkoitetaan. Pessimistisiä lasi puolityhjä valittajia riittää vaivaksi saakka.

      Palstan keskustelua ja kokemusten jakamista voi jatkaa ominpäin ilman viranomaisten vastauksia. Oliko tästä sitten hyötyä vai ei. Kenelle oli hyötyä jne... esitettänee jossain tutkimuksessa aikanaan. Usein viranomaisten vastaukset olivat kovin virallisia ja kantaaottamia.

      Näihinkin asioihin voi perehtyä ja opiskella ihan ominpäin, kehittyä asiantuntijaksi. Julkinen kehys toiminnasta jäi ohueksi. Mihin kaikki oikein nojaa ja miksi jotkut tapaukset olivat sellaisia kuin olivat. Asiaakin tuli ajoittain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      200
      8890
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      5238
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      53
      4601
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      87
      4321
    5. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      57
      3533
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3336
    7. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      58
      3188
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2826
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      42
      2615
    10. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2581
    Aihe