Gigantista saisi 85 €, netistä. Optista zoomia ei siinä ole, mutta eipä tuo hintakaan ole niin optinen.
Onko panasonic HM-TA1 hyvä?
6
207
Vastaukset
Kuka mitäkin sanalla "hyvä" tarkoittaa. Jos se toimii ja tyydyttää kuvaustarpeesi niin se on sinulle hyvä, jos e niin ei ole hyvä. Me muut emme sitä pysty ratkaisemaan.
Mieti mitä asioita otit huomioon ostopäätöksessä ja oletko edelleen samaa mieltä, jos mielesi on muuttunut niin se ei ehkä olekaan hyvä tai se on parempi kuin osasit edes aavistaa.
Hyvä ei ole exakti määre vaan suhteellinen ja riippuu arvostelijan tarpeista ja mielentilasta.
Yleisesti ottaen Panan digit ovat paremmasta päästä digejä, mielestäni ja saatte olla eri mieltä jos haluatte. Olen tosin ollut tekemisissä vain bridgejen kanssa.- ???
Nyt on testattu ja pidän tätä varsin hyvänä hintaansa nähden. On mulla myös vertailun vuoksi Nikon Coolpix S 3100 ja sillä otetut video-otokset ovat kyllä suttuista jälkeä panasoniciin verrattuna, vaikka maksoikin tuplasti enemmän!
Mielestäni tuo Panan HM-TA1 on videokamera jolla saa myös stillejä ja mainitsemaso Nikon on still kamera jolla saa myös videota joten niiden tuotoksia ei oikein voi verrata suoraan.
- ???
Työeläkeläinen kirjoitti:
Mielestäni tuo Panan HM-TA1 on videokamera jolla saa myös stillejä ja mainitsemaso Nikon on still kamera jolla saa myös videota joten niiden tuotoksia ei oikein voi verrata suoraan.
Oon samaa mieltä. Toinen tekee parempia kuvia, toinen taas parempia videoita.
- epo96
kumpi kannattas ostaa nikon d5100 vai canon 550d ??????? tarkotus ois luonto kuvata ,mutta kyllä sisätiloissan ja hämärässäkin tulee kuvattua
- varma tyytymättömyys
osta vaan.
tulet varmasti olemaan tyytymätön siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3401401Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941365- 1681271
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59910Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839