Minkälainen alue? onko rauhattomia taloja esim. riihisärkänkatu4?
Riihisärkänkatu?
21
1024
Vastaukset
- LÄTTÄP...U
Ei oo sen mitenkää rauhattomampaa mut seki on makuasia sano koira kun muniaan nuoli.
- riihis
Rauhoittunut on takavuosistaan. Perheellisiä paljon, somaleja, venäläisiä ym.
- Anonyymi
Kyllä on niitä.
- Anonyymi
Vieläkö on sama tilanne?
- juuklsöslls
Normi aluetta. Tavallisia ihmisiä.
- Olli-Kuhta
Somaleja ja venäläisiä, lisäksi muita mamuja.
Siihen nähden ei erityisen rauhatonta.
Suomalaisten asuttamilla alueilla on rauhallisempaa päivisin kun lapset on koulussa ja vanhemmat töissä.- Anonyymi
Näin on.
- Anonyymi
Värikkyyttä löytyy.
- Anonyymi
Haluaisin värittömälle asuinalueelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haluaisin värittömälle asuinalueelle.
Sitten ei kannatta suunnata riihikselle. Joka rapussa värikkyyttä?
- Anonyymi
Muutin pois tuolta. Raput haisee somalien mausteille. Somalit ja veäläiset lapset riehuu yöhön asti pihalla. Suomalaiset viinapäissään riehuu koko viikonlopun. Viikolla rapuloissaan töissä. Ja eivät ees tervehdi. Viikonloppuna kyllä huudellaan parvekkeelta rivouksia. Ahdistava paikka
- Anonyymi
Siellä Suomi akatkin jakaa perää maksua vastaan
- Anonyymi
Hurjaa on ja muutto on ainut vaihtoehto.
- Anonyymi
Hajujen takia kannattaa muuttaa pois.
- Anonyymi
Ei hyvä.
- Anonyymi
En jaksa enää!!!!
- Anonyymi
LOPETA TUO LOPUTON SAMOJEN ALOITUSTEN VÄSÄILY NIIN VOIT VARMASTI VIISAAMMANOLOISESTI,KUN NÄITÄ SAMOJA KYSELYJÄ OLET VÄRKÄNNYT VUOSIKAUSIA.
- Anonyymi
Hyvä paikka asua.
- Anonyymi
Sanotaanko että se on joensuun kirkkonummea tai vastaavaa 70 ja 80- luvun taitteesta.
- Anonyymi
Juodaan viinaa.
- Anonyymi
Kaukana latolankadusta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004363
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422006- 611667
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331353Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10889Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696