Eilen aamupäivällä kello 10:05 tumma Toyota Camry veti poikittain sillalla!
Paikka Pallon Teboililta kilometri T.saaren suuntaan. Siinä heti kallioleikkauksen jälkeen, onko siinä Kariniemi oikealla.
Kesken kaiken vetää vasemmalle poikittain jalkakäytävälle. Tulo ja menoliikennettä on siihen aikaan. Rek.tunnus oli 178.
Kai hän aikoi kääntyä takaisin. En jäänyt seuraamaan.
Kyllä ne on aika taiteilijoita.
RiittaP kyllä puolustaa. Miksi täällä on niin huonot tiet ja ei opastusta venäjäksi.
Tämä sama auto oli sattumoisin kirkkopuiston edessä käynnissä parkissa.
Pelkääjän paikalla oli raskaana oleva nainen makuuasennossa. Näytti olevan pieni 7 tuumainen käsissä. Ilmastointilaite näköjään toimi. Parkkilappua ei näkynyt. Eihän heiltä mitään saa, vaikka sakoittasikin.
Riitta P on tyytyväinen. Mitähän senkin nimimerkin takaa paljastuu Irina, Galina vai joku muu.
Venäläinen autoilija
17
555
Vastaukset
- 9s4gyt90iy90dryty
onks tossa jotain uutta?
- niin?
mikä siun ongelma oikeestaan oli?oma elämä niin tylsää et pitää kyylätä kaikkee?
- lolololololololo
siis ihan normaalia täällä lappeenrannassa..
- ????????
Sekö että ryssät perseilee, vai että RiittaP puolustaa niiden perseilyä, vai molemmat?
- öööööps...
Eilen iltapäivällä oli kaksi venäläistä autoilijaa parkkeeraaneet Gallerian mutkan kohdalle
( alhaalta tullessa Kauppakatu kääntyy Mutkakadun huoltoaseman suuntaan )
niin, että toisen auton perä oli puoliksi risteyksessä ja toinen auto seisoi omalla kaistallaan perä perässä kiinnin.
Herrat keskustelivat ja nojailivat autoihinsa kaikessa rauhassa.
Risteys oli siitä kohtaa tukossa. - Riitta P.
Kylläpä kerkiät monee paikkaan ja olet erittäin tarkkaavainen? Oletko kenties sukua Hercule Poirotille?? Tuo sinun juttusi taitaa olla näillä palstoilla valitettavan yleinen provokaatio! Käyn hyvin usein Pietarissa tapaamassa ystäviäni ja olen laittanut merkille kuinka 5 miljoonan asukkaan kaupungissa liikenne sujuu mallikkaasti, jos siellä osaa ajaa, niin lappeenranassa ei luulisi olevan ongelmia!
- korjaus,.,.,.,,.
En ole sukua hercule poirotille, olen täysin eri henkilö kuin tämän keskustelun avaaja - en viitsinyt tehdä uutta viestiketjua...
- sdadvasf
Itse olet provokaatio. Venäläisten propaganda-automaatti. Sikälis aivan turhaa työtä, koska kukaan ei ala tykkäämään ameeboista, vaikka kuinka julistaisit niiden hyvyyttä. Pietarissa muuten ei liikenne suju mallikkaasti. Saksan suurkaupungeissa esim sujuu oikein mallikkaasti ja Pietarin liikennettä ei voi eses verrata siihen. Yhtä mallikkaasti sujuu venäjällä, kuin muissakin nuoren autoilukulttuurin omaavissa kehitysmaissa, kuten Kiinassa ja Intiassa.
- f3f3
sdadvasf kirjoitti:
Itse olet provokaatio. Venäläisten propaganda-automaatti. Sikälis aivan turhaa työtä, koska kukaan ei ala tykkäämään ameeboista, vaikka kuinka julistaisit niiden hyvyyttä. Pietarissa muuten ei liikenne suju mallikkaasti. Saksan suurkaupungeissa esim sujuu oikein mallikkaasti ja Pietarin liikennettä ei voi eses verrata siihen. Yhtä mallikkaasti sujuu venäjällä, kuin muissakin nuoren autoilukulttuurin omaavissa kehitysmaissa, kuten Kiinassa ja Intiassa.
Miksi Saksan suurkaupungeissa liikenne sitten sujuu niin mallikkaasti? Siellä ei olekaan KAURAA kaduilla!
MUAHHAHAHAHAHHAA! En voinut taaskaan vastustaa kiusausta! - masiina2
Lappeenrannassahan niitä liikenneongelmia just onkin. Koskaan ei voi olla varma minne mennä, kun v----t kiilaa joka kaistalla eteen. Silleen se kai siellä Pietatrissakin sujuu mallikkaasti.............kiilaamalla ja liikennesäännöistä välittämättä.
- Voehan Vennäe
masiina2 kirjoitti:
Lappeenrannassahan niitä liikenneongelmia just onkin. Koskaan ei voi olla varma minne mennä, kun v----t kiilaa joka kaistalla eteen. Silleen se kai siellä Pietatrissakin sujuu mallikkaasti.............kiilaamalla ja liikennesäännöistä välittämättä.
Sen sijaan, että yrittäisimme opettaa näitä (zxmqyy¤%):iä ajamaan liikennesääntöjen mukaan, me opimmekin ajotapoja heiltä. Tärkein oppi: pidä ainakin kymmenen metrin välimatka pitkäkilpiseen, näin on aikaa reagoida sellaisiinkin temppuihin, joita ei normaalisti täällä liikenteessä näe. Tai siis nykyään näkee.
- Ali Baba
Ei luulisi, mutta kun on! Sehän tässä ihmetyttääkin, että miten ne siellä osaavat ajaa. Kun eivät näin pienessä kaupungissakaan osaa.
- Tosi-finski!
Tänään aamupäivällä klo 9:24 oli kaks LYHYTKILPISTÄ suomalaista autoa ( tai Skoda ja joku Nissan) parkkeerattu Kauppatorin parkkiruutuihin viivojen päälle.
Samalla alueella useampi PITKÄKILPINEN oli parkkeerannut hyvin viivojen väliin.
Että tämmöistä!- hjhgjhjk
Tässä kaupungissa venäläiset ei aja vain pitkäkilpisiä. Niissä tietty on aina venäläinen kuski, mutta isossa osassa lyhytkilpisiä on myös venäläinen kuski, joka on onnistunut tunkeutumaan tänne asumaan ja saanut joltakin hölmöltä virkamieheltä Suomen kansalaisuuden.
- Shillälailla
hjhgjhjk kirjoitti:
Tässä kaupungissa venäläiset ei aja vain pitkäkilpisiä. Niissä tietty on aina venäläinen kuski, mutta isossa osassa lyhytkilpisiä on myös venäläinen kuski, joka on onnistunut tunkeutumaan tänne asumaan ja saanut joltakin hölmöltä virkamieheltä Suomen kansalaisuuden.
Saisivat p.....e muuttaa takaisin sinne Venäjälle,ei niitä täällä kaivata.
- Simppa ja BMW
KYLLÄ LOISTAA DATSUNI KUSKIN KATEUS, MEE TÖIHIN JA KERÄÄ OMAISUUTTA NIIN KUIN VENÄLÄISET!!!
- Onko varastaminen
nykyisin "keräämistä". Minun mielestäni varastaminen on yhä varastamista, teki sitä kuka hyvänsä. Ja suuri osa ryssistä on varkaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948