Mikäs mahtaa mätätä kun rippausohjelma ei tunnista edes niitä kaikkein tunnetuimpia levyjä vaan ilmoittaa että musicbrainzista ei löytynyt moisia tietoja. Kävin sitten itse musicbrainzissa katsomassa ja kyllähän siellä valikoimaa oli. Käytän Soundjuiceria ja minulla on miniläppäri jossa uusi, ulkoinen dvd-asema.
rippausohjelma ei tunnista raitojen tietoja
1
73
Vastaukset
- Pee-29
Harvoin löytyy MusicBrainzistä mitään. Kerran oli sellainen bugi Soundjuicerissa, että kun ei löytynyt nimiä netistä, niin raitojakaan ei voinut kopoida.
Tuo Soundjuicer taitaa olla jo mennen talven lumia muutenkin ja sitä ei ole enään oletuksena Ubuntussakaan.
ABCDE on mainio ja Asunder vois olla toinen suositeltava ohjelma.
Itse käytän cdparanoia ohjelmaa kopiointiin ja pakkaamiseen flac ohjelmaa. EasyTag hoitaa nimeämiset manuaalisesti.
P.S. Mulla on tuonne MusicBrainziin tili ja olen laittanut sinne paljon levytietoja. Mitään ei ole hyväksytty. Liekkö kuollut sekin projekti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt344281Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.492263Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471395- 851220
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381168Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251136Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501081Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161955Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175889- 58879