Uusimmassa Tuulilasissa on Meganen kestotestin loppuraportti, onko tietoa mikä oli "vikasaldo"? Autohan meni lunastukseen kesken testin otettuaan kuorma-auton kanssa yhteen.
Meganen kestotesti
JiiPee
21300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oli Ranskan salaisen palvelun järjestämä tuo kolari,halusivat tuhota kaikki todisteet Ranskalaisten tuotteiden huonosta laadusta tuhoamalla tuo kestotestiauton ennen vikojen paljastumista.
Ovat ennenkin järjestäneet noita onnettomuuksia,upottaneet jopa laivoja,upottivat varmaan sen Hyundai-laivankin suojellakseen kotimaan autoteollisuutta halpatuonnilta.
Tosi on;)
sen hieman pikaisesti, mutta oliskos ollut niin, että ajovalopolttimo oli vaihdettu ja peräluukun saranat voideltiin ennen kolaria (23tkm). Lopussa oli jotakin kommenttia moottorin kiinnityspuslista. Mutta eipä noista lehtien "kestotesteistä" voi kovin pitkälle meneviä johtopäätöksiä tehdä, nehän vastaavat lähinnä sisäänajoa takuuaikana.