Miehille vinkki:
Jos olet kiinnostunut nti X:stä, näyttele että olet kiinnostunut nti Y:stä. Tämä on varmin tapa saada nti X jahtaamaan sinua. Mut ei se mitään. On vaan niin monesti nähty kuvio.
Jos olet kiinnostunut nti X:stä, näyttele että olet kiinnostunut nti Y:stä. Tämä on varmin tapa saada nti X jahtaamaan sinua. Mut ei se mitään. On vaan niin monesti nähty kuvio.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mulla ei kyllä toimi toi. Jos mies on kiinnostunut jostain toisesta niin menköön menojaan.
Et tainnut ymmärtää mitä tolla tarkotin?
Siinä on melkoinen riski että neiti X tekee johtopäätöksen "ahaa, se ei olekaan minusta kiinnostunut, pitäköön neiti Y hyvänään ". Mutta miehellehän jää se neiti Y, mies ei jää näppejään nuolemaan.
Nimenomaan toisin päin. X jahtaa ja Y:tä alkaa kuvottamaan.
että täällä pyörit ikuisuuden.
Tälläistäko leikkiä te aikuiset ihmiset leikitte? En ymmärrä en.
typerä aloitus.
Ei tulisi mieleenkään käyttää toisia ihmisiä tällaisessa pelissä pelinappuloina.
Tästä tuoreimmasta tapauksesta vielä... Ei se mitään, ihan oikeesti. Olin ehkä luullut että olisit erilainen, mutta et sitten kai olekaan.
Pitäisi pyrkiä siihen että on aidosti kiinnostunut ihmisestä
Ei kannate polttaa kynttilää molemmista päistä
Ei toimi tähän naiseen. Jos näen miehen, johon olen iskenyt simmuni, olevankin kiinnostunut jostain toisesta, niin en todellakaan ala jahtaamaan häntä. Päin vastoin, annan olla ja ajattelen, että olipa paska jätkä. Hyvä, kun selvisi jo heti alussa.
antanut ensin ymmärtää jotain minun suuntaani ja yhtäkkiä siirtyykin toiseen. Muutenhan tietysti saa olla kiinnostunut toisesta kuin minusta olematta paska :)
onko omakohtaista kokemusta moisesta?
Nimenomaan, Y:n roolissa. Vuoden sisällä neljäs kerta.
Tuo muuten on nähty kuvio. Olis kiva tietää, miten moneen X-naiseen se on vedonnut toivotussa mielessä... eikä niin, että X ymmärtää, että toinen on pelimies tai että hänestä ei olla oikeasti kiinnostuneita.